YouTube – náhledovka

YouTube odstraňuje zobrazení počtu 👍 u videí

11. 11. 2021
 

YouTube oznámil razantní změnu ve správě zpětné vazby od své komunity. Přichází totiž s novým updatem, který běžnému divákovi znemožní vidět počet vyjádřených nesympatií u videa skrze palce dolů. Není to tak, že by YouTube tuto možnost zcela odstranil. Tlačítko „Nelíbí se“ pod videem i nadále zůstane, ale vy už neuvidíte celkový počet jeho stisknutí.

Důvodem tohoto opatření jsou údajně nenávistné útoky cílené na začínající tvůrce, jak vzešlo z experimentu začátkem tohoto roku. Z něj vyplynulo tvrzení, že menší kanály jsou více náchylné na „útoky z odporu“ pouze kvůli tomu, že se divákovi nezamlouvá video jako takové, ale spíše jeho tvůrce. Ve zkratce, sledující dávají palce dolů tam, kde je jich hodně, aniž by si řádně zhlédli obsah videa, nebo kde jim je naopak nesympatický jeho autor. Toto chování pak mezi začínajícími youtubery vyvolává pocit nespravedlivého zacílení.

V důsledku toho se YouTube rozhodl počet palců dolů pro veřejnost skrýt. I přesto však nadále máte možnost palec dolů u videa udělit, abyste tak tvůrci předali zpětnou vazbu. Ti celkový počet uvidí soukromě.

Otázkou ovšem nadále zůstává, zda bude mít toto rozhodnutí pozitivní účinek tak, jak si sám Matt Koval představuje. Právě díky počtu disliků jsme takto kolikrát mohli odhalit podvodná videa a byl to prakticky jeden ze dvou nástrojů k boji proti vyjádření nesouhlasu u některých oznámení velkých firem. Ty tak nebudou muset vysoký počet nesouhlasů u svých videí vůbec řešit ani se za ně stydět. Teď už pouze zbývá odstranit komentářovou sekci, jediné místo, kam svůj názor ještě můžete vyjádřit.

Zdroj: blog.youtube

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.