Aircraft Carrier Survival Prologue - letecký souboj

Zachrání Damon Lebrun potápějící se Aircraft Carrier Survival?

22. 1. 2023
 

Ve hře Aircraft Carrier Survival jste velitelem letadlové lodi amerického námořnictva, respektive admirálem, který krom své lodě má k ruce i doprovodná a obranná plavidla různých tříd. Zároveň je na vás kompletní správa výbavy, zásob a personálu a v neposlední řadě také volba taktiky při různých leteckých misích. Hra není v jádru vůbec špatná, mnoho bugů a chyb ji však táhne ke dnu.

Titul je nyní sužován problémy se složitým ovládáním, nejasnými mechanismy hry a chybami v kameře, ale také specifickými bugy, které se někdy v rámci hratelnosti vyskytují. Hráči reagují negativně i v důsledku dlouhé absence sebemenší aktualizace či oznámení, co se chystá v budoucnu.

Vývojáři si jsou problémů vědomi, tím spíše si museli připustit i smíšenou zpětnou vazbu z řad komunity. Patrně v rámci celé závažné situace kolem hry se proto rozhodli pro razantní krok v rámci oprav. Záchranou pro potápějící se Aircraft Carrier Survival má být Damon Lebrun, který je mezi herními vývojáři poměrně známý. Damon je designér/vývojář her Age of Gladiators a Raiders! Forsaken Earth a spolutvůrce/vývojář série Deadwater Saloon.

Aircraft Carrier Survival Prologue - podvečer

„Protože Gambit Games již neexistuje, byl jsem požádán CreativeForge, abych pomohl opravit některé chyby a vylepšil hru. Podotýkám, že jsem vlastně také fanouškem hry a kampaň jsem dohrál už dvakrát (přes 50 hodin na Steamu), přičemž jsem získal 72 % achievementů (pár mi jich uniká, například Purpurové srdce – asi prostě nesnesu, když vidím umírat členy své posádky). Moje strategie je být transparentní a vydávat série menších, ale častějších aktualizací namísto větších a potenciálně více hru rozbíjejících.“ – Damon Lebrun

Je nutné zmínit, že hra nedostala žádnou aktualizaci od června roku 2022. Vybrali jsme pár bodů, na které se hodlá Damon zaměřit:

  • Přidat tlačítko Pause
  • Systém ukládání je stále nefunkční (sloty mizí při použití posuvníku). Ukládání někdy nefunguje během misí Panel zobrazující, která letadla jsou v danou chvíli na palubě (stíhací, střemhlavé, torpédové) – „unavilo mě počítat, kolik mám jednotlivých typů letadel před plánováním náletů, a myslím, že rychlé doplnění uživatelského rozhraní může tento problém vyřešit.“ – Damon Lebrun
  • UI lišta stavu zdraví na letadlové lodi (poškozené sekce / kritické sekce)
  • Odstranění náletu, který nenachází žádné cíle – „tohle mě přivádí k šílenství. Pokud provedu průzkum oblasti a naplánuji letecký útok, je pro mě frustrující, když během útoku nejsou nalezeny žádné cíle.“ – Damon Lebrun. Ano, tohle je opravdu jeden z velmi frustrujících okamžiků hry, na který si stěžuje většina hráčů.

Více podrobností naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.