810NICLE Day 2022 – Titul

Zbývá jeden týden do 810NICLE Day 2022

3. 8. 2022
Zdroj náhledu: 810nicleday.com/

Třebaže série Bionicle už je třináct (případně šest, pokud počítáme i její krátký reboot) let ukončena, stále si drží početnou fanouškovskou základnu. Z tohoto důvodu se letos už potřetí slaví desátého srpna 810NICLE Day, komunitní svátek spojující původní nostalgii s novým obsahem. Online program na síti Twitch bude tentokrát rozložen do dvou dnů a představí jak tvůrce spjaté s původním projektem, tak i to nejlepší, co může komunita nabídnout.

Co letošní 810NICLE Day nabízí?

Hlavním bodem programu bude rozhovor s Gregem Farshteym, spisovatelem, který byl zodpovědný za velkou část příběhu Bionicle a který se později podílel i na příběhu LEGO Hero Factory, LEGO Ninjago a dalších. Fanoušci mohli s předstihem uveřejnit své otázky, na něž se pak dozví odpovědi.
Stuart Sayger, ilustrátor komiksů v letech 2006–2008, se také vrátí, aby mohl předvést své dovednosti v živém přenosu. Sayger se kromě série Bionicle podílel také na komiksech z univerza The Walking Dead, Akta X nebo Xena.

Zdroj: 810nicleday.com/

Poprvé se ukáže soubojový systém pro BIONICLE: Masks of Power, hru, která již před rokem překvapila svou (zejména na indie poměry) kvalitní grafikou. Toto odhalení by také mohlo znamenat, že se konečně blíží avizované demo. Pokud vás tento titul vývojáře Team Kanohi zaujal, můžete si jej přidat do seznamu přání na Steamu.

Dále budou k vidění například Justin Luchter, tvůrce hudby pro původní Mata Nui Online Game, Bionicle Direct, tedy ukázka komunitou vytvořených her, nebo například kompilace speedrunů z her oficiálních. Kromě tohoto digitálního obsahu se objeví i modely, originální hudba inspirovaná příběhem Bionicle a mnoho dalšího. Pro příznivce té opravdu nezávislé tvorby zde pak bude speciální díl Reviving Bionicle, roztomile nízkorozpočtové hrané fanouškovské série.

Program byl prozatím oznámen jen pro první den, další body se ještě objeví. Aktualizace můžete sledovat na oficiálních stránkách události, kde je i odpočet do začátku celé události. Podle něj by mělo vše vypuknout 10. 8. v 18:00 našeho času.

Jan Pinc

Korektor, kterého občas políbí múza. Jeho specialitou jsou hry příliš staré, nudné, obskurní nebo bizarní na to, aby kohokoliv zajímaly. Je vášnivým lovcem achievementů a rád vše dohrává na 100 %. Zbožňuje české lokalizace, alespoň tedy ty povedené. Po nocích stále ještě oplakává Adobe Flash Player a svoje stařičké PSP.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.