Zetria -úvod

Zetria – pixelová skákačka pro dospělé

4. 5. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Zetria je 2D retro pixelartová plošinovka s prvky akce a puzzlů určená pouze pro dospělé publikum. Plné dokončení této hry vám zabere něco kolem tří až čtyř hodin. Pokud si dáte tu práci, splníte vše a najdete, co je potřeba, získáte jako odměnu další erotické animace navíc. Za tímto titulem stojí vývojáři z PixelBee, od nichž můžete znát ještě jeden jejich novější titul s názvem Tamer Vale.

Seznamte se, Solana

V Zetrii se ujmete role záchranářky Solany (podobnost jména s internetovou měnou Solana je čistě náhodná), která by mohla zabíjet už svým dekoltem (ten se jí natřásá až běda 😊). Vaším hlavním cílem je vybavit se bojovým postrojem NX-37 a vydat se zachránit přeživší pohřešované pracovnice společnosti Zetria Corporation. Společně s hlavní aktérkou budete procházet různé sektory, abyste našli bezpečnou cestu zpět do hlavního archivu i ztracenou pracovnicí (vědkyni).

Kvůli mimozemské nákaze muselo být celé vědecké zařízení plně uzamčeno. V kůži Solany musíte popřepínat řadu spínačů ve správném pořadí, abyste se dostali do takzvané evakuační zóny. Z ní jste společně s vědkyní přesunuti teleportem do archivu, odkud budete vyrážet na všechny další záchranné mise. Cestou do evakuační zóny a posléze do archivu se však musíte prostřílet a prokopat za každou cenu.

Nakopejte vesmírné zadky

Solana může všechny soupeře likvidovat buď bojem na blízko, či na dálku, a to střelbou ze své zbraně. Musím však zmínit, že munice je dost omezená a je lepší s ní tudíž neplýtvat. Boj na blízko však také není procházka růžovou zahradou. Stačí jeden chybný krok a už vás nepřátelé mlátí hlava nehlava. Navíc pokud najdete ztracenou zaměstnankyni a odnášíte ji na rameni, v tuto chvíli můžete jenom střílet. Hra vám při odnášení další osoby nedovoluje skákat ani doplňovat munici do zbraně, což je v některých úsecích velký problém. K jejich přepravě musíte využívat různé nastavitelné plošiny či teleporty.

Pokud byste během souboje přišli o zdraví, nemusíte mít strach. V každém sektoru se nachází jedno speciální místo, v němž si doplníte svoje zdraví. Je jedno, kolik zdraví vám chybí, vždy vám tato chapadla pomoci sexuálního styku doplní život na maximum (dle toho se odvíjí i délka této animace). Dokonce ani nehrozí, že byste si je spletli s nepřáteli, neboť nad nimi září zelené srdíčko.

Zetria - healování

Sesbírej datová jádra pro další odměnu

Zetria obsahuje devět levelů a v každém z nich se nachází jedna pracovnice a jedno ukryté datové jádro. To slouží k odemčení speciálních druhů určených pro testování (lycani, králičí rytířky, chapadláči a další) a jejich erotických animací. Tyto speciální druhy najdete ukryté ve spodních částech archivu. Animace vám zobrazují nejrůznější erotické pozice, od klasických až po ty rozmanitější. Zároveň si tyto animace můžete užít i po každém dokončeném levelu. Díky němu se vám v archivu odemkne cela s označením levelu (patra), který jste právě dokončili. V jednotlivých celách najdete vždy nový druh, který se objevil v daném levelu hry.

Místní fauna a speciální druhy

Titul vám nabízí tradiční i roztodivné druhy mimozemšťanů, s nimiž se nejprve budete bít a poté je bude speciálně „testovat“, a to v nejrůznějších pozicích. V klasickém průchodu zde narazíte na stalkery, drony, runnery, bruty a bombery. Na devátém patře vás pak čeká i finální boss, který nečekaně vypadá jako klubko chapadel a očí a jmenuje se Exopod. Nemusíte se však bát, zničení tohoto bosse není nic až tak náročného, jak byste čekali. Stačí vám jen trošička trpělivosti.

Jak už jsem zmínila výše, v archivu probíhá i speciální testování s dalšími subjekty, které se nenachází přímo v daných patrech. Jejich odemčení stojí několik datových jader (nejméně dvě a nejvíce osm). Mezi druhy, které se zde nachází, najdete například lycany nebo chcete-li vlkodlaky (pokud jste viděli film Underworld, máte jasno), králičice (na dvou nožkách s velkou přední výbavou) či chapadláky (hodně proslavené z animovaných seriálů a filmů pro dospělé označovaných slovem hentai).

Zetria - Solana a chapadla
Zetria - Solana a chapadla 2

Pár zajímavostí

Zetria vám po dokončení všech devíti sektorů a sesbírání všech datových jader odemkne ještě speciální bonusový level. Titul obsahuje autosave vždy na začátku každého kola, takže manuálně si tu neuložíte prostě nic. Po každé Solanině smrti na vás vždy čeká restart celé úrovně, což je v některých případech škoda. Hlavně pokud se vám stane jako mně, že vás dostanou zhruba metr od evakuační zóny, neboť vám dojdou náboje a života už moc taky nezbývá.

Pokud se nacházíte v archivu a využíváte prozkoumávání, dostanete odměny v podobě patnácti erotických animací při speciálním „testování“ Solany. Existuje tu možnost si pohled na daný akt přiblížit, díky tomu si tohle kostičkové dobrodružství jistě více užijete. Tyto animace nejsou nijak dlouhé, zaberou zhruba pár sekund a obsahují tři S (Solanino slastné sténání). Ve hře samotné najdete i během skákání po platformách nepřátele, kteří si to spolu rozdávají, protože zrovna nemají co lepšího na práci.

Zetria - nepřátele si užívají

Technická a zvuková stránka

Pohyb ve hře je svižný a plynulý, avšak co se týče dvojitého skoku, měla bych výhrady. Ne vždy postava reagovala, jak měla. Navíc jsem měla problém při výměně zbraně za jinou, neboť tlačítka nefungovala a nešla ani přenastavit. Kvůli tomu jsem byla odkázána na používání primární zbraně a kopání do všeho, co se ke mně přiblížilo.

Co se týká zvukové stránky hry, existuje zde několik hudebních stop pro archiv i různé úrovně. Dále si můžete užít zvukových efektů, jako je střílení, přebíjení, aktivace terminálů a zvuky některých nepřátel. Teď však možná některé z vás zklamu, neboť hlavní postava tohoto příběhu, Solana, nepromluví za celou dobu jediné slůvko. Tato záchranářka pouze sténá v sexuálních scénách (hlavně v archivu) a občas zakřičí „au“ („ouch“), pokud utrží ránu.

Zetria je dobře vypadající pixelová skákačka s nějakým tím obsahem pro dospělé publikum. Musím však upřímně přiznat, že sexuální obsah zde nehraje žádnou velkou roli, neboť animace nejsou ani interaktivní. Na mě osobně působily jako krátké gifíky, a ani nijak nerozšiřovaly děj hry. Je to hra, která vás jistě na pár hodin zabaví, pokud ovšem nepreferujete zajímavé souboje či extra sexuálně nabité tituly.

Klady
 • roztomilá ručně dělaná pixelová grafika
 • jednoduchý tutoriál vysvětlený skrze level jedna
 • sympatická hlavní hrdinka, akorát moc toho nenamluví
 • zaměřeno na horňáky (všude se natřásají prsa)
Zápory
 • velmi krátké, kolem tří až čtyř hodin
 • nejsou zde žádné interaktivní animace
 • nemožnost přenastavit tlačítka pro hraní
 • pokud umřete, musíte restartovat celý level
Platforma PC
 • Datum vydání 10.07.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Hratelnost

  Technické zpracování

  Cena/Výkon

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.