Backbone – Lotor

2D noirová hříčka Backbone už v červnu

27. 5. 2021
Zdroj náhledu: Eggnut

Backbone je dobrodružná noirová hra, ve které se ujmete role Howarda Lotora, soukromého detektiva žijícího v zchátralém městě Vancouver. Město je sevřeno a utiskováno kastovním systémem, který neprojevuje žádné slitování s těmi, kdo se rozhodnou vystoupit z řady. Detektiv Lotor se ocitl v záhadě, která se značně liší od ostatních, které kdy řešil – v takové, co může otřást městem až do základů.  A málem bych zapomněl, Howard Lotor je mýval.

Zdroj: EggNut

Každý ve městě je nějakým způsobem antropomorfním zvířetem, díky tomu budete potkávat psy, kočky, medvědy, králíky, lišky, jezevce a další, někteří budou přátelští a mnozí z nich zase ne. Vaše vyšetřování můžete vést jako hodný detektiv, nebo budete nakopávat zadky.

2D pixelové ztvárnění zchátralého Vancouveru, podporované pokročilými vizuálními efekty, jako jsou dynamické osvětlení nebo volumetrická mlha, vypadá skvělým ponurým způsobem. Vývojář EggNut řekl, že původní soundtrack „přispívá k filmové atmosféře a vypráví příběh s každým zvukem“, v pozadí to určitě zní dobře

Zdroj: EggNut

Pokud byste si chtěli titul vyzkoušet, než si ho předobjednáte na Steamu, máte možnost získat Backbone: Prologue zdarma. Ten nabízí přístup k prvnímu aktu hry, kde prozkoumáváte město, řešíte hádanky, plížíte se, shromažďujete důkazy a odkrýváte stopy. Celkově titul Backbone zní jako parádní počin, u kterého strávíte pár hodin.

Hra má být spuštěná 8. června na Steam, GoG, Epic Games Store a Microsoft Store. Taky bude k dispozici pro Xbox Game Pass. Další podrobnější informace najdete na stránce vývojářů eggnut.net.

Zdroj: Pcgamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.