Against the storm merchant ship

Against the Storm – obchodní loď připlouvá!

30. 4. 2023
Zdroj náhledu: Eremite Games

Budovatelská strategie s rogue-lite prvky Against the Storm patřila jednoznačně k velkým překvapením minulého roku. Hra je zatím stále ve fázi předběžného přístupu a stabilně si drží kolem 95 % kladného uživatelského hodnocení. 

Nedávná aktualizace přidala do hry nový herní druh. Lišky jsou ve světě hry Against the Storm jedním z jedinečných druhů. Jsou hluboce spjaty s lesem a vyvinuly se tak, aby žily v symbióze s nákazou. Jednou z jejich nejunikátnějších vlastností je naprostá odolnost vůči Nepřátelství (nedostávají za něj žádný postih k Odhodlání). Jsou to zdatní zvědové (jsou rychlejší v řešení událostí na mýtině) a rádi pracují s dešťovou vodou (při práci v budovách, kde se používá jako přísada, dostávají bonus k Odhodlání). Bohužel kvůli svému vztahu k Nákaze potřebují neustálé Ošetřování (nová potřeba místo Čistoty). Lišky jako strážci ohně navíc mají schopnost snížit Nepřátelství získané z každé objevené mýtiny. O této aktualizaci, se dočte více zde.

Prach po vstupu Lišek do Against the Storm se ještě pořádně neusadil a je tu další aktualizace

Tato aktualizace přináší novou událost, kterou je ztroskotání kupecké lodě či obchodní lodě, chcete-li. Jedná se o zničenou obchodní loď, kterou můžete nalézt v rámci průzkumu lesa. V rámci tohoto eventu na vás čekají dvě zásadní rozhodnutí. Ta mohou přinést fungující efekt vázaný na obchodování a nepříjemný důsledek, pokud problém není vyřešen. Nezbývá tedy nic jiného než se vypravit do hlubokého lesa vstříc novému dobrodružství. Je pouze na vás, co vám tento event přinese.

V rámci této aktualizace proběhlo také opravení problémů, které mohly způsobovat pády hry. Proběhla lehká úprava starších eventů a také aktualizace herního enginu, aby byla ještěplynulejší. 

Podrobnější informace naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.