Apex Legends - Lifeline

Apex Legends dosáhl díky 14. sezóně nejvyššího počtu hráčů na Steamu

4. 9. 2022
Zdroj náhledu: Respawn Entertainment

Za měsíc srpen dosáhl na Steamu Apex Legends absolutního rekordu, a to i navzdory několika chybám, na které si někteří hráči stěžovali.

Zdroj: Respawn Entertainment

14. sezóna byla do hry Apex Legends vypuštěna 9. srpna a od té doby překonává tato akce žánru battle royale jeden rekord za druhým. Podle údajů dosáhl titul v jednu dobu bezmála půl milionu souběžných hráčů na platformě Steam, konkrétně tomu bylo o necelý den později, kdy se číslo zastavilo na 511 676 souběžných hráčů. Skvělých výsledků ale Apex Legends dosahoval i v dalších dnech, byť čísla byla o znatelný kus nižší. Minimální číslo se za měsíc srpen zastavilo na 329 041 – ekvivalent z července činí 311 275. Průměrná denní maxima pak činí 414 130, čímž byl překonán měsíc květen, kdy startovala 13. sezóna. V té době činila průměrná denní maxima kolem 339 000 souběžných hráčů. Musíme ovšem dodat, že tyto čísla vychází z databáze SteamDB pro platformu Steam. Skutečné číslo tak bude o mnoho vyšší, jelikož masivní hráčská základna Apex Legends je přítomná i na Originu.

Někteří hráči si však na začátku stěžovali na malé problémy, které souvisely s rostoucím počtem chyb, nebo problémy se samotným připojením do hry. Jedná se však pouze o menší počet hráčů, který tvoří jen zlomek skutečné herní základny Apex Legends.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.