Astral Party - úvod

Astral Party – nečekaný hit na Steamu

19. 3. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Astral Party je titul, který vám nabízí multiplayer, karty, deskovou hru a roztomilé anime dívky. K tomu všemu je navíc bezplatný, avšak najdete zde nákupy v aplikaci. Jedná se o novou takzvanou gacha hru aneb hru typu „chyť je všechny“. Za tímto titulem stojí vývojářské studio Star Engine Project, pro něž se jedná o debutový projekt. Vydavatelem je Neverland Entertainment, jenž vydal tituly jako Knight of the Cross, Lucky Hero či Super Alloy Ranger.

Astral Party mi přijde jako mix titulu 100% Orange Juice (co se týče soubojů, karet a kostek) a tradičních gacha her, jako jsou Honkai Impact 3rd, Tower of Fantasy a Star Rail, u nichž se inspiruje systémem získání odměn a vylepšení. Ač je titul poměrně nový, stal se doslova hitem mezi hráči. V době psaní recenze ho, jak uvádí tabulka na Steam DB, za posledních dvanáct dní hrálo kolem třiceti čtyř tisíc lidí .

Astral Party - steam db

Co je vlastně Astral Party

Astral Party je desková společenská hra pro čtyři hráče. Po novém updatu se testuje možnost hrát pouze ve třech hráčích a s jedním botem pro případ, že by se nesložil celý tým. Titul nabízí nákupy v aplikaci, jež neovlivňují rovnováhu hry. Hráči díky tomu mohou měnit vzhled postav, svého avatara, lištu (plate), kostky, zadní části karet i finisher (jenž je využíván v soubojích).

Hráči mohou na začátku hry použít jednu ze čtyř otevřených postav, aniž by museli hned nějakou kupovat. Na výběr je Ren, Mimi, Fanny a Padman (to není anime děvče, ale spíše divný strýček). Každá z postav má svoje schopnosti, jimiž může ovlivňovat průběh hry. Za výhru získáváte zkušenosti a star coiny, které můžete utratit v jednom ze dvou obchodů. Hráči se pohybují po herní desce a snaží se nasbírat mince, za něž získají hvězdičku (maximální počet je tři). Kdo první získá všechny tři hvězdy, vyhrál a zápas tím končí. Hvězdu získáte, když vstoupíte s předem určeným počtem peněz na speciální pole s myškou (označeno checkpoint) uprostřed herní desky nebo na začínající pole každého hráče (včetně toho vašeho). Mince, jež musíte vlastnit pro získání hvězd, bývají klasicky rozděleny na 15/30/50.

Astral Party - výběr postav

Připoj se či vytvoř

V lobby si vyberete, jak chcete hru vůbec začít. Na výběr máte ze tří možností. Buď zkusíte quick match (v němž se rychle připojíte do hry), sami se napojíte do nějaké vzniklé místnosti, nebo si založíte vlastní. Pokud si zvolíte možnost založení vlastní místnosti, jste nuceni zvolit jednotlivé parametry pro hru. Jedná se o druh mapy (Amusement Park, Sakura Townlet a nově Crossroads), délku hry (krátká, normální, dlouhá), rychlost animací (rychlá a normální) a již zmiňované rozložení (levelování) hvězd podle počtu sesbíraných mincí. Kromě klasického rozložení jsou možné ještě dvě varianty, 20/40/60 a 20/40/70, jež se zřídkakdy používají. Za celou dobu jsem je zažila pouze dvakrát.

Každé pole na herní desce je opatřeno různými efekty. Od loterie, jíž se mohou účastnit všichni hráči, přes obchod (v něm můžete zakoupit karty do hry), teleport a nemocnici až po místa, kde buď máte štěstí a něco získáte, nebo smůlu a přijdete o karty, peníze či životy.

Otaku, nezlob se

Astral Party se hraje na herní desce podobně jako Člověče, nezlob se či Monopoly. Hodíte kostkou a pohybujete se předem určeným směrem podle hozeného počtu na kostce. Hru můžete ovlivnit jak stoupnutím na určitá pole s efekty, tak použitím zvláštních schopností postavy a kartami. Hra začíná vždy se čtyřmi náhodnými kartami. V ruce můžete držet pouze sedm karet, a proto v případě většího množství musíte nějaké odhodit z ruky.

Karty se dělí do čtyř skupin podle barevného označení. Máme zde červené (útočné) a modré (obranné) karty, ty využijete pouze v přímém souboji s vaším protihráčem, pokud zaútočí on či vy. Máte tu však i možnost neútočit na soupeře a jen s ním zůstat na poli či pokračovat dál po herní ploše. Dalšími jsou zeleně označené karty, které se vždy používají na začátku vašeho tahu a slouží k okamžitým útokům na protihráče, uzdravení se, ke zpomalení spoluhráčů a podobně. Poslední skupinou jsou fialově označené karty, jež vás ihned chrání před útoky od karet zelených. Jsou to různé bariéry, přehození útoku na dalšího hráče či vrácení útoku zpět osobě, která útok použila.

Připravte si peněženky

Astral Party je typickou gacha hrou, do níž můžete nasypat nemalou částku jen kvůli tomu, abyste získali nějakou roztomilou postavu, skin či vylepšení pro váš účet. Titul sází hlavně na roztomilé postavy anime holek s kočičími oušky i velkými přednostmi. Navíc s vašimi postavami můžete prohlubovat přátelství a získávat další odměny zdarma. Ve hře najdeme dva různé obchody, jeden slouží na získávání postav podobně jako v Star Rail či Genshin Impact. Za kazety si můžete zatočit a doufáte, že vám padne vámi chtěná postava. Obchod nabízí možnost losovat po jedné kazetě nebo po deseti (zde by měla být o něco vyšší šance, že něco padne).

Astral Party - gacha shop

Druhý obchod pak slouží k zakoupení různých jiných měn za reálné peníze. Zároveň zde můžete nakupovat za star coiny, dílky puzzlů a další roztodivné žetony. Některé jsou dostupné i ve hře při splnění různých achievementů a misí.

Nejsou tu jen anime holky

Hra sice láká na kawaii děvčata, kočkoholky a různé převleky. Najdete zde však i divného strýčka, Pandu či myši v kontejneru (ano, nedělám si legraci). S každou z postav si utváříte přátelský vztah tím, že jí dáváte dárky. Ty buď získáte za odměnu, nebo zakoupíte v obchodu. Jedná se o různé čokolády, medvídky, oblečení, počítače a další. Každá z postav má svůj vyhraněný styl, a tak jim některé věci přidávají více lásky než jiné. Do pátého levelu získáváte za každý splněnou úroveň přátelství odměnu ve formě roztomilého emotikonu. Ty se hojně využívají při komunikaci s ostatními hráči ve hře. Po pátém levelu získáte skin na danou postavu, plate a bednu se záhadným obsahem.

Jak jsem také zmiňovala výše, každá z postav má své unikátní schopnosti, jež vám mohou pomoci vyhrát hru. Například kočkoholka Parunan umí aktivní schopností otevřít obchod kdekoliv na herní ploše a díky pasivní schopnosti si smí koupit vždy o jednu bojovou kartu víc než ostatní. Další si umí přidávat atributy, vytvářet ochranné bubliny či zpomalit hráče. Titul prozatím nabízí celkem dvanáct postav, tím však určitě nekončí. Navíc u každé postavy naleznete krátkou informaci o ní a jejím životě.

Astral Party je roztomilá návyková hra, která nabízí zábavu na několik hodin. Ať už se rozhodnete hrát sami, či s kamarády, je to jedno, neboť komunita je tu prozatím velmi přátelská. Všechny postavy jsou unikátní a mají jedinečné i své emotikony. Tato hra je rozhodně rájem pro všechny fandy anime. Kdo by se rád nedíval na hezké a kawaii postavy běhající po herní desce a jásající nad každou mincí, kterou získáte? Rozhodně proto neváhejte a hru vyzkoušejte.

Klady
 • roztomilé anime postavy
 • každá postava má unikátní aktivní i pasivní schopnosti
 • zábavná komunikace skrze emotikony
 • při posledním updatu byla přidána rychlost animace a nová mapa
 • do hry nemusíte nutně cpát peníze, abyste něco získali
Zápory
 • někdy delší doba připojení přes quick match (někteří hráči jsou AFK)
 • občas se krátké zápasy promění na dlouhé 😊
Platforma PC
 • Datum vydání 29.02.2024
 • 0.0

  Doporučujeme

  Vizuál

  Audio

  Příběh

  Hratelnost

  Technické zpracování

  Cena/Výkon

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.