Baldurs Gate 3 intro to darkness

Baldur’s Gate 3 nejprodávanější na PS5

7. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Nové RPG Baldur’s Gate 3 se asi vážně stane jednou z nejlepších her v novodobé historii. Zatímco na PC titul překonává jeden rekord za druhým v počtu současně hrajících hráčů, na konzoli Playstation 5 se stal v současnosti jednou z nejprodávanějších předobjednávek.

Například v USA je dle informací BG 3 druhou nejprodávanější předobjednávkou, kterou překonává pouze sportovní hra Madden NFL 24 v Deluxe Edition. Zajímavostí je i to, že v předobjednávkách dokázal Baldur překonat i takové hry, jakými jsou Mortal Kombat 1, exkluzivita Spider-Man 2 nebo nástupce EA Sports FC 24.

Titulu se však daří i v Evropě. Ve Velké Británii se RPG od Larian Studios umístilo v žebříčku jako třetí. Před ním je pouze EA Sports FC 24 a Spider-Man 2. Jak se tak zdá, Baldur’s Gate 3 má nakročeno k velkému úspěchu také na konzoli Playstation 5, kam hra dorazí 6. září letošního roku.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.