BFG-10000 aneb vlhký sen všech doomařů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Sestavování si své nadupané herní mašiny je pro některé čiré utrpení, pro jiné vášnivé hobby. Strasti s věčně čouhajícími kabely a estetické uspořádání ostatních součástek tak, abychom z boku mohli obdivovat tu nádheru, jsou věčný boj mnoha z nás. Herní doplňky, ať už jde o sluchátka, křesla či další jiné příslušenství, se od gamerů čas od času setkávají s kritikou všudypřítomného RGB podsvícení. Dámy a pánové, jestli patříte k těmto kritikům, raději odvraťte zrak. Občas je dobré upřednostnit funkci před formou, ale to ovšem neplatí v případě snad té nejvíc cool herní mašiny, co jste kdy viděli. Seznamte se s BFG-10000.

Toto monstrum je dílem tchaj-wanského studia Mark’s Fabrication, které se specializuje na zakázkovou ruční výrobu různých rekvizit a všemožných součástí počítačů včetně originálních skříní. Nejnovější kousek se inspiruje všemi milovanou zbraní ze hry DOOM Eternal, BFG-10000. Mark Celica sestavil tento skvost ze součástek, jako je základní deska mini-ITX ASRock Z490, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080, procesor i7 10700K s pamětí 16 GB, vodní chlazení Cooler Master aj. To ovšem není vše. BFG-10000 je posazen na kompletně otočné plošině s hydraulikou pro zvedání a systém laserů napodobí útočnou sílu tohoto monumentálního děla.

Mark Celica nad tvorbou strávil dobu od srpna do října loňského roku a právě nedávno se se svým výtvorem objevil v GeForce Garage. Na takové mašině si samozřejmě zahrajete nejen DOOMa, ale i všechny nejnovější pecky. Nutno uznat, že toto herní PC nabouralo hráčský minimalismus a jeho autor na sebe může být právem hrdý. Vytvořit něco takového chce jistě velkou dávku mechanických znalostí a představivosti.

Zdroj: Bethesda

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn