Biomutant – ropné jezero s odpadky

Biomutant zřejmě chystá next-gen upgrade

2. 6. 2022
 

Vůbec prvním počinem švédského studia Experiment 101 se stal titul, jehož design světa chválili nejen fanoušci, ale i herní kritici. Biomutant se však vřelých ohlasů nedočkal, a i po roce se hodnocení na Steamu pohybuje stále ve smíšených pocitech. Mnoho hráčů se shoduje, že titulu nejvíce škodí promarněný potenciál craftingu, nezáživné úkoly i dialogy či repetitivnost. Naděje však umírá poslední, a i přes tyto nepříznivé ohlasy si na sebe Biomutant s přehledem vydělal v prvních týdnech od svého uvedení do prodeje. Autoři na hře neustále pracují a snaží se nedostatky vyřešit a na obzoru se objevuje novinka, která by Biomutantovi mohla vdechnout druhý život. Zdá se, že nedávný únik informací naznačuje next-gen upgrade na konzoli nové generace PlayStation 5. Právě na té by titul mohl zazářit nejvíce.

Na Redditu uživatel the_andshrew sdílel informaci, že vývojáři z Experiment 101 již zveřejnili verzi Biomutanta pro PlayStation 5 na backendu PlayStation Network. Už minulý rok se vydavatel THQ Nordic nechal slyšet, že se hra dočká verze pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S, ale celý rok bylo ticho po pěšině. Samozřejmě se stále jedná o nepodložený důkaz, a dokud tato informace nezazní přímo od vývojářů, není dobré se nad tím moc vzrušovat.

Příspěvek ovšem ihned vyvolal nepěkné reakce, kde mnoho uživatelů souhlasilo s výrokem, že jde o největší zklamání roku 2021. Někdo dokonce prohlásil, že je Biomutant jedinou hrou, u které kdy litoval toho, že si ji koupil. I přesto se najde mnoho fanoušků, kteří mají opačný názor. Sto lidí, sto názorů.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.