Desková hra Apiary

Blíží se Apiary, nová desková hra od Stonemaier Games

18. 9. 2023
Zdroj náhledu: Stonemaier Games

Studio Stonemaier Games není na poli deskových her žádným nováčkem. V jejich portfoliu jsou takové megahity jako jedna z nejprodávanějších moderních her Na křídlechScythe nebo Vinohrad. Majitel firmy Jamey Stegmaier zkrátka umí. Umí hry tvořit, umí si vybrat excelentní externí autory i ilustrátory a nebojí se investovat do nádherné produkce a komponent. Každá hra od Stonemaier Games tak řadu hráčů silně navnadí již dlouho před svým vydáním. Nejinak je tomu i v případě novinky oznámené tento týden, nazvané Apiary.

V Apiary se stanete jednou z 20 frakcí Mellifer, evolučně vyspělých včel, které po zmizení (vymření?) lidstva osídlily planetu Zemi. Po řadě technologických průlomů se nyní vydávají osídlit i další planety. Až 5 hráčů se tak během 60–90 min bude snažit co nejefektivněji využít svoje včelí dělnice k objevování nových planet, získávání zdrojů a vyvíjení nových technologií. Apiary vytvořila začínající autorka Connie Vogelmann a za nádhernou vizuální stránkou stojí Kwanchai Moriya (Nebe v plamenech, Dinosaur Island, Pret-a-Porter nebo Sidereal Confluence). Desková hra bude vycházet na konci listopadu. Vzhledem k tomu, že většina her od Stonemaier Games česky úspěšně vychází, předpokládám brzkou lokalizaci i v případě Apiary.

Per apes ad astra!

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.