Festival zvířátek oznámení

BoardBros se účastní kampaně na Festival zvířátek

15. 11. 2022
Zdroj náhledu: Kids Table Board Gaming

Deskové hry se těší stále větší popularitě. Abyste si mohli zahrát světové deskové hry i v naší rodné řeči, je potřeba zručných vydavatelství. Mezi nejmladší česká vydavatelství patří BoardBros, mají na kontě již sedm počinů a můžete je znát zejména díky roztomilé hře Útulná doupata a eurohře Khôra: Zlatý věk, která vás zavede do antiky.  Vydavatelství BoardBros chystá jako svůj další projekt novinku, kterou je Festival zvířátek (v originále Maple Valley).

Khôra Zlatý věk – krabice

V těchto dnech byla pro tuto od pohledu rozkošnou hru spuštěna kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter. Díky tomu, že se zmíněné mladé vydavatelství stává součástí kampaně, budete mít k dispozici plnohodnotnou hru se všemi bonusy. Nebudete tedy muset, jako v jiných hrách, shánět speciální figurky, lepší balení či zpracování apod.

Jsme nadšení, že se nám podařilo připojit se ke kampani. Je to pro nás nová, zajímavá zkušenost. Ale především můžeme našim zákazníkům v limitovaném množství nabídnout všechno, co dostanou backeři. Bez ohledu na to, jakou variantu zvolí, je pro ně jednodušší i levnější pořídit si hru přímo od nás, čímž nás také podpoří. Zejména na dopravném velice ušetří.“ – David Navrátil z BoardBrosJe tedy jasné, že na tom vydělají nejvíce samotní hráči.

Útulná doupata – Cover

O čem bude Festival zvířátek?

Maple Valley, tedy Festival zvířátek, je hra velmi podobná Útulným doupatům. Krásný vizuální styl, ikony a některé principy jsou velmi podobné. Hlavní mechanismy jsou však odlišné a jde tak o dvě diametrálně rozdílné hry. Z Útulných doupat si hra bere jeden velmi podstatný prvek, a tím je uživatelsky přátelská hratelnost, do níž dostanete velmi rychle.

Příběh hry vás zanese opět do Javorového údolí, kde jsou zvířátka radostí bez sebe. Přišlo jaro a to se musí oslavit v podobě pořádné párty. Stejně jako tomu bývá v přírodě, i zde platí, že příprava je základ úspěchu. Starší zvířátka připravují vesnici, mladá generace vybíhá do lesů, aby zde našla a vyrobila dárky a uvařila pochutiny pro své přátele.

Hlavním a stěžejním prvkem je pohyb po herním plánu. Samotný pohled na herní plán vás zaujme svým krásným vizuálem a příjemnou barevností, která evokuje oslavy jara. Herní plán je zasazen do kanadské divočiny a nabízí spoustu políček, po kterých budou vaše zvířátka běhat a získávat různé suroviny nebo nalézat různé kuriozity. Základním mechanismem je zde deckbuilding. Po mapě se totiž pohybujete prostřednictvím karet kamarádů, které přilákáte právě kuriozitami.

Zdroj: Kids Table Board Gaming

Super obojživelníky zde nenajdete

Pohyb zvířat se však řídí stejnými pravidly jako v reálném světě. Některá zvířátka se mohou pohybovat pouze po horách, jiná brázdí lesy a některá se umí pouze cachtat vodou. V každém tahu tak máte co zvažovat, a navíc má každý z tvorečků speciální schopnost.

Suroviny stejně jako v Útulných doupatech využíváte na výrobu karet potěšení, které budou jedním ze zdrojů vítězných bodů. Když se vám podaří vytvořit potěšení, můžete zaplnit jedno políčko karet festivalu, jež vám na konci dají další bonusy.

Musíte si však dávat bedlivý pozor na ostatní hráče. Je důležité vědět, co sbírají, a být o krok před nimi, abyste byli efektivnější než oni. Není to ale tak jednoduché, jak se může zdát. Během hraní můžete získat zálesácké odznaky, jež vám dávají speciální schopnosti. Tyto odznaky dokáží s hrou pořádné zahýbat a zvrátit osud snadno ve váš prospěch.

Festival zvířátek spadá do kategorie rodinných nenásilných her. Pokud se ale potkáte u stolu se zkušenými hráči, můžete očekávat tvrdé boje o každý vítězný bod. Hra je určena pro jednoho až pět hráčů od osmi let a partičku byste měli zvládnout cca za hodinu.

Maple Valley by se měla na trhu objevit v průběhu příštího roku, nyní můžete přispět na Kickstarteru a celý projekt tak podpořit. Rozhodně výhodnější variantou je však počkat na předobjednávku od BoardBros, která bude spuštěna na začátku příštího roku. Důvodem, proč se vyplatí počkat a objednat u BoardBros, je také cena – hru získáte levněji a zároveň podpoříte českého prodejce, aby měl prostor na další projekty, které vám přinese na stůl.

Tagy:

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.