DayZ 2 – logiáš

Bohemia Interactive pracuje na DayZ 2?

28. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Na DayZ 2 pracuje české studio Bohemia Interactive. Jako první se o tuto informaci podělil člověk vystupující na Twitteru pod přezdívkou @IdleSloth84_, který na podporu svých tvrzení poskytl oficiální dokumenty Microsoftu. Na veřejnost se tak dostaly e-maily Federální obchodní komise (FTC) s podrobnostmi o tajných projektech během soudního sporu s Microsoftem. V následujícím materiálu jsou uvedeny tři hry, na kterých Bohemia v současné době pracuje; první dvě již byly zpřístupněny veřejnosti, ale třetí zůstávala až do této chvíle utajena.

Bohemia Interactive soudě dle dokumentu tedy pracuje na hrách DayZ 2, Arma 4 a Arma Reforger. DayZ 2 bude pravděpodobné ve vývoji až po Armě 4. Arma Reforger je v současné době pro zájemce k dispozici v předběžném přístupu za 30 euro, tj. něco přes 700 CZK. Během psaní článku neexistuje žádné oficiální vyjádření ze strany společnosti kromě výše zmíněného dokumentu.

DayZ a Arma hrály významnou roli v historii studia. Není proto překvapením, že se společnost rozhodla vyvinout na základech těchto vesmírů nové hry. Dokument Microsoftu také dokládá, že žádná z posledních nových IP studia, včetně Ylands a Vigor, mu nedokázala přinést úspěch, který by si zasloužilo.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.