Harry Potter - Warner Bros

Harry Potter se v seriálové podobě objeví v roce 2026

26. 2. 2024
Zdroj náhledu: Warner Bros

Návrat do Bradavic ve formě seriálu Harryho Pottera zůstává stále vzdálený, ale teď alespoň známe plánovaný termín, kdy můžeme očekávat jeho premiéru. David Zaslav, generální ředitel společnosti Warner Bros Discovery, nedávno odhalil, že seriál Harry Potter bude debutovat na streamovací službě HBO Max někdy v průběhu roku 2026.

Zaslav také sdělil, že před několika týdny se setkal v Londýně jak s autorkou původních předloh J. K. Rowlingovou a jejím týmem, tak s Channing Dungey (šéfkou Warner Bros. Television Studios) a Caseym Bloysem (ředitelem HBO). Podle Zaslava jsou všechny strany nadšené tím, že mohou dát slavnému kouzelnickému světu nový impuls. Channing Dungey, zmíněná výše, nedávno ve svém rozhovoru pro Variety popřela spekulace o tom, že již probíhá obsazování herců. Podle jejích slov prvním krokem je nalézt vhodného showrunnera, který bude řídit seriál, a teprve poté se začne jednat o obsazení postav.

I když zatím showrunnera nemáme potvrzeného, někteří filmaři už představili své nápady a vize pro seriál, včetně jmen jako Martha Hillier (Poslední království), Kathleen Jordan (American Princess), Tom Moran (Ďáblova hodina) a Michael Lesslie (filmová adaptace Assassin’s Creed). Výběr hlavního tvůrce však může nakonec překvapit.

Plánovaný seriál má pravděpodobně trvat kolem deseti let, přičemž každá sezóna by měla adaptovat jednu knihu z původní série. Nicméně zda se toto plánování změní, je stále otázka. J. K. Rowlingová bude na projektu působit jako jedna z výkonných producentek a producent David Heyman naznačuje, že můžeme očekávat hlubší zkoumání knižního materiálu v této adaptaci.

A pokud žijete pod kamenem a nevíte, o čem je Harry Potter, dám vám jenom velmi, ale velmi rychlou synopsi. Série sleduje život mladého čaroděje jménem Harry Potter a jeho dobrodružství ve světě kouzel a čarodějnic. Příběh začíná, když se Harry, který žil s tyranskými příbuznými po smrti svých rodičů, dozví o své skutečné čarodějnické povaze a je přijat do školy čar a kouzel v Bradavicích. Tam stráví pár dalších let a právě tam začíná celé to jeho dobrodružství. Mimochodem, jeho autorka J. K. Rowlingová vydává ještě jednu knižní sérii pod pseudonymem Robert Galbraith, a ta rozhodně také stojí za to.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.