Unawake intro1

Brutální turecké akční RPG Unawake, aneb když Skyrim potká Doom

11. 8. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Turecké studio RealityArts představilo svůj první, poměrně působivě vypadající projekt. Unawake je akční RPG s odstíny Skyrimu a trochou Doomu. Je postaveno na Unreal Enginu 5 a vyjde někdy v příštím roce, takže pokud máte rádi brutální souboje zblízka, je čas se těšit.

Co Unawake nabídne?

V prvé řadě se sluší zmínit, že se jedná o vůbec první projekt studia RealityArts. Tím spíše je celý titul velmi zajímavý a působí silně ambiciózně, nicméně historie nás učí, co se s podobnými tituly také může stát. Hra má být temné fantasy akční RPG se zaměřením na boj zblízka, ve kterém budete prozkoumávat nově objevené podzemní struktury a odhalovat „temné tajemství, které navždy změní běh lidstva“. První projekt společnosti RealityArts vypadá tak trochu jako to, co by se stalo, kdyby se zrušený projekt Doom 4 vydal směrem, který je rozhodně podobný Skyrimu; je plný těžce vypadajících bojů zblízka a masivních fantasy krajin. Pokud si chcete udělat představu o působivě vypadajících soubojích a prostředí, můžete se podívat na oznamovací trailer hry, který můžete vidět níže.

Zdroj: igdb.com

Z hlediska hratelnosti slibuje Unawake „rychlé dynamické a však také taktické“ souboje, které budou vyvažovat hrubé dovednosti a strategické rozhodování. Budete se moci naučit více než 20 dovedností a přizpůsobit si svůj přístup ke hře. Přístup budete mít také k široké škále zbraní, které zahrnují jak boje zblízka, tak i na dálku. I tyto zbraně si můžete přizpůsobit, takže si budete moci vytvořit postavu, která bude přesně odpovídat tomu, jak chcete hru Unawake hrát. Doufejme, že se dočkáme něčeho víc než jen drobného procentuálního zvýšení poškození a podobně.

V tuto chvíli nemáme k dispozici datum vydání hry Unawake. V současné době je její uvedení na trh naplánováno na konec roku 2023, takže by mohlo nějakou dobu trvat, než o ní opět uslyšíme. Vývojářské studio RealityArts tvrdí, že se hodlá „plně soustředit na vývoj“ a že jednání s vydavatelem Toplitz (jehož jméno můžete znát z Medieval Dynasty) „bylo od začátku dobré“. Doufejme, že se o tomto projektu brzy dozvíme více, včetně toho, zda se chystá na konzole. Hru si nicméně můžete přidat do seznamu přání na Steamu.

Zdroj: techraptor.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.