Bude mít Steam funkci předplatného?

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Steam

Společnost Valve je významným hráčem v herním průmyslu a její platforma Steam je u mnoha lidí velmi oblíbená. Předplatné ke svým titulům nabízí mnoho velkých herních vydavatelů, ale Valve v této oblasti neudělala nic. Od vydání Steam Decku se proto objevily otázky, zda bude vyvíjet předplatitelskou službu jako doplněk k tomuto přenosnému hernímu zařízení. Společnost Valve však nyní vyvrátila jakékoliv zvěsti, že plánuje vlastní předplatitelskou službu.

Generální ředitel Valve – Gabe Newell – poskytl rozhovor Wesu Fenlonovi z PC Gameru na téma předplatného her. Byl požádán, aby se vyjádřil k tomu, zda Valve plánuje integrovat do služby Steam vlastní předplatné. Newell to odmítl s tím, že si myslí, že to společnost nepotřebuje. O službě Xbox Game Pass se však vyjádřil slibně.

Xbox Game Pass a Steam?

Loni v dubnu se objevily zvěsti, že by měla společnost Valve ve své službě nabízet Xbox Game Pass. Newell nevyloučil, že by Microsoft mohl službu Game Pass v jejich platformě spustit. Službu předplatného označil za populární volbu pro hráče a uvedl, že společnost Valve by více než ráda spolupracovala s Microsoftem na uvedení her.
Xbox Cloud Gaming

Zdroj: xbox.com

Prozatím nebyly potvrzeny plány na zavedení Game Passu do platformy Steam, ale Newellovy komentáře naznačují, že společnost je takovým nápadům velmi otevřená. Nyní, když byl vydán očekávaný Steam Deck, se tato myšlenka zdá být reálnější, protože mnoho her vytvořených pro Xbox by mohlo dobře fungovat s ovladači Steam Decku. Šéf Xboxu Phil Spencer navíc Steam Deck pochválil a vyzdvihl jeho pohodlí a schopnosti dobře spustit hry jako Halo. Potenciál tu zjevně je.
Spencer již dříve vyjádřil přání, aby se služby xCloud a Game Pass rozšířily na další platformy a konzole. V srpnu Spencer uvedl, že testuje xCloud na Steam Decku. Pokud se společnosti Valve a Microsoft rozhodnou s touto myšlenkou vážně pohnout, mohla by to být skvělá zpráva pro uživatele služby Steam Deck a hráče obecně.

Měl by Steam vytvořit vlastní předplatné?

Vzhledem k celosvětové oblibě mezi hráči si myslím, že by společnost Valve měla zavést určitý druh předplatného. To by mohlo konkurovat samotné službě Xbox Game Pass. Je možné, že ji dokonce předstihne a stane se jednou z nejvíce předplácených služeb na trhu. Otázkou ovšem je, jak by toto předplatné vůbec fungovalo a co by si mohli dovolit do něj zahrnout.

Zdroj: Gamerant

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn