Candlelight Lament -úvod

Candlelight Lament – nová lovecraftovská hororová hra 

24. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Vydavatel Gamera Games zveřejnil trailer pro Candlelight: Lament, nadcházející adventuru typu point-and-click s tématy lovecraftovského hororu. Candlelight: Lament je vyvinutý prvním nezávislým vývojářem Lawsquare133 a byl odhalen jako součást Tokyo Game Show 2023.

Na letošním Tokyo Game Show byla představena řada nezávislých a AAA titulů od společností, jako Capcom a Koei Tecmo. Mnoho menších studií také předvedlo své silné tituly, včetně vydavatele Gamera Games. Kromě Candlelight: Lament Gamera také debutovala upoutávkou na svou nadcházející hororovou romantickou hru Homicipher.

Narozdíl od osobnějšího hororu Homicipher, upoutávka na Candlelight: Lament předvádí témata a estetiku vesmírného lovecraftovského hororu, na který hráč nahlédne očima hlavního hrdiny. Ed je postarší profesor, který porušuje noční zákaz vycházení ve svém městě, aby se vydal hledat svou zmizelou vnučku. Pomalu odhaluje pravdu mnohem děsivější, než si představoval. Hra je zasazena do 70. lete 20. století v rámci alternativní časové osy.

Trailer nám ukazuje výrazný ručně kreslený, monochromatický umělecký styl Candlelight: Lament spolu s některými úryvky hry. Prozatím nebylo oznámeno žádné datum vydání a některé herní mechanismy zmiňované v popisu stránky hry na Steamu ještě nebyly rozšířeny. Například hráči zřejmě budou moci použít něco, co se nazývá „Probuďte se (Awake)“, k prozkoumání skrytých tajemství ve světě. Není jasné, zda tento termín odkazuje na systém, schopnost, zdroj nebo jinou entitu ve hře. Jisté však je, že Candlelight: Lament bude hororová hra inspirovaná Lovecraftem a vesmírnými hororovými tématy, které propagoval, což může stačit k tomu, aby fanoušky žánru zaujalo samo o sobě.

Zaujatí fanoušci si mohou vyzkoušet bezplatnou demoverzi Candlelight: Lament právě teď na stránce Steamu.

Zdroj: igdb.com

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.