Cards of the Dead - Cover

Cards of the Dead se blíží ke splnění kickstarterového cíle

7. 5. 2022
Zdroj náhledu: JanduSoft

Kickstarterová kampaň na podporu deskové hry Cards of the Dead je v plném proudu. Deskovky se zombíky mají lidé zkrátka rádi, o čemž svědčí například fakt, že jen několik stovek dolarů dělí tuto hru od naplnění cíle 10 000 dolarů, který si autoři vytyčili. A o co ve hře jde? Vžijete se do role jednoho z přeživších, který si snaží probít cestu městem plným nemrtvých s úmyslem získat proti nákaze vakcínu.

Jak napovídá již samotný název, Cards of the Dead je hrou karetní, vytvořenou pro jednoho až tři hráče starší 14 let. Autoři předpokládají herní dobu o délce cca 45 minut, z čehož lze dovodit, že ačkoli bude hra poměrně svižná, pro vítězství bude potřeba zapojit spolupráci a dobře promyšlenou strategii. V průběhu každého herního kola budete moci zvolit až tři akce, které vás buďto dovedou k zaslouženému vítězství, nebo vás zařadí mezi nekončící řady mozky požírajících bestií. Pokud se dožijete konce třetího dne, vítězství je vaše.

Autoři jsou o finální podobě hry velmi transparentní. Můžete si proto nejen stáhnout oficiální pravidla (v angličtině), ale rovnou si můžete deskovku zahrát ve videoherní podobě skrze aplikaci Tabletop Simulator. Za zmínku také stojí, že pokud autorům přispějete částkou ve výši alespoň 24 euro, dostanete nejen krabicové vydání hry, ale také steamový klíč k videoherní verzi deskovky.

Pokud vás hra zaujala jako nás a chcete se stát jedním z více než 350 jejích podporovatelů, najdete ji zde.


Článek pro Gaming Professors napsal Marek Varmuža.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.