College Kings – logo

College Kings – šťastný život studenta

31. 12. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Jsem si jistý tím, že každý z nás při sledování amerických filmů z univerzitního prostředí alespoň na pár dní zatoužil stát se studentem takovéto školy. Většinou v podobných filmech či hrách vidíme studenty prožívající dny plné sexuálních dobrodružství, alkoholových dýchánků či jakýchkoli jiných bláznivin. Pokud byste s přáteli chtěli někdy podobnou divočinu zažít, asi se shodneme na tom, že ji nikdy nebudete schopni napodobit až do takové míry. Mohu vám ovšem doporučit jednu hru, díky které se vžijete do kůže až moc „přátelského“ teenagera. Ve hře College Kings, kterou nám představilo herní studio Undergrad Steve, se ujmete role mladíka, jenž se chystá zažít ve škole spoustu „legrace“.

Reálný život i zde?

Na hře se mi velmi líbí mechanika „Real Life“. Tu můžete aktivovat nebo deaktivovat hned při spuštění hry. Tato funkce vám následně zabrání ukládat hru během důležitých rozhodnutí, což z College Kings dělá mnohem příjemnější román. Pokud uděláte špatné rozhodnutí s některou z dívek nebo svých přátel, budete nést následky až do konce hry – čímž právě simulujete skutečný život. Pokud se rozhodnete tento režim vypnout, můžete ukládat i během těchto důležitých rozhodnutí, a pokud by se vám následky nelíbily, můžete jednoduše obnovit uloženou pozici a zkusit to znovu.

Vaše postava

Ujmete se role mladého muže, jehož jméno si můžete libovolně zvolit. Ten se právě rozešel se svou přítelkyní poté, co zjistil, že ho podvádí. Aby toho nebylo málo, začínáte chodit na novou střední školu. Je to typická zápletka z amerických filmů nebo podobných her, se kterými jsme se již několikrát setkali, jenže tady je to zpracováno mnohem lépe než ve většině erotických románů, o čemž vám poví tato recenze.

Dva spolky

Vaším úkolem bude nejen dostat plno dívek do postele, ale také přidat se k jednomu ze dvou znepřátelených školních spolků. Za normálních okolností by člověk při výběru strany očekával, že to bude mít automaticky nějaký důsledek. Ten se objeví pouze na začátku, ve chvíli, kdy váš nejlepší přítel zjistí, že jste změnili stranu, ale během dobrodružství se opět usmíříte. Okolí se k vám chová naprosto stejně bez ohledu na to, pro koho se rozhodnete, což mě trochu zklamalo.

Jediné, co výběr daného cechu ovlivní, je pokračování v pozdějších kapitolách. Pokud se rozhodnete přidat se k Opicím, zpřístupní se vám sestra jednoho z vašich kolegů, Samantha, a vy si de facto můžete zahrát na Finche (American Pie), jen místo matky budete obskakovat něčí sestru. Neříkám přímo, že je to špatně nastavené, ale bylo by lepší, kdyby následky byly drastičtější a měly nějakým způsobem větší dopad na celý příběh.

Mobil je ideální partner

Vaším důležitým pomocníkem bude mobilní telefon pro komunikaci a posílání nahých fotografií dívkám. V něm si také budete moct prohlédnout své úspěchy. Další dobrou věcí je, že budete mít pod kontrolou všechny odpovědi dotyčným slečnám. Jen vy tedy rozhodnete, do jaké míry budete galantní chlapík nebo totální „prasák“, který bude psát arogantně. Dále budete mít přístup k aplikaci podobné Instagramu s názvem Kiwi a seznamce ve stylu Badoo. Jen moc nechápu smysl této aplikace, protože si můžete vybrat pouze ze tří dam, které si přidáte do přátel, tím veškerá interakce s touto aplikací končí. Je však možné, že jsem v příběhu neudělal potřebné dílčí zápletky, které by mohly zpřístupnit nové možnosti.

Ve hře je také několik různých miniher. V jedné z nich například budete bojovat se svými protivníky, ale pokud tuto minihru nechcete hrát, můžete ji libovolně přeskočit a rovnou vyhrát. Pokud se však rozhodnete bojovat, je ve hře k dispozici tutoriál vysvětlující různé údery a techniky. Abyste se stali mnohem lepšími soupeři, naučíte se v průběhu hry několik nových úderů. Tyto pohyby se samozřejmě učíte automaticky v rámci příběhu. Bohužel to není propracovanější mechanika, že byste sami museli chodili do tělocvičny nebo nějaké posilovny, ve které byste plnili různé silové úkoly.

Volný pohyb není vůbec volný

V tomto ohledu mi chyběla jakákoli svoboda. Můžete se sice do jisté míry volně pohybovat po okolí, pokud to místo umožňuje, ale většinou to funguje jen jako prohlídka. Jakmile se například ubytujete na koleji, můžete se po ní procházet, až na to, že smíte mluvit pouze s předem určenými lidmi nebo nahlížet do otevřených dveří, kde se někteří vaši kamarádi oddávají sexuálním hrátkám. Během průzkumu nemáte žádnou možnost manipulace, prohlížení věcí nebo čehokoliv jiného, za předpokladu, že to v dané lokaci není zapotřebí. Nechápejte mě špatně, ale pokud mi hra dovolí vstoupit do pokoje některé ze slečen, nebylo by na škodu, pokud by mi nabídla také možnost prohledat jejich osobní věci, jakkoli s nimi nějakým způsobem manipulovat, případně si je rovnou vzít.

Přátelství je důležité

Již několikrát jsem naznačil, že vaše rozhodování zde bude hrát velkou roli. Pokud se ke svým přátelům budete chovat nepříjemně nebo hrubě, zapamatují si to a zařadí vás do kategorie špatných lidí, se kterými opravdu nechtějí mít nic společného. Pokud však budete přátelští, okolí si vás oblíbí – zejména dívky – a to vám pomůže rychleji navázat vztahy. Díky tomu se občas dostanete do poměrně zvláštních situací. Rovnou vás ale musím varovat, že pokud nejste moc dobří v angličtině, tuto hru si kromě erotických scén nejspíše moc neužijete. Angličtina zde sice není nikterak obtížná, ale naleznou se i nějaké fráze, které vám mohou lehce zatopit.

Některé dívky se dají získat poměrně snadno, ale jsou i takové, se kterými musíte flirtovat pomalu od samého začátku hry, jinak se může stát, že vás dotyčná osoba uvrhne do „friendzone“, ze kterého se už nedostanete. To je případ krásné a prsaté blondýnky jménem Chloe. Pokud se vám s ní podaří navázat vztah, čekají vás docela zajímavé věci za předpokladu, že se necháte zlákat k trochu tvrdšímu zacházení, pokud jde o sex. Pokud však vaše představivost pracuje trochu jinak, můžete si kromě studentských orgií vybrat i učitelku. Věřím tomu, že každý z nás měl někdy představu o románku se svou sexy učitelkou – alespoň tady si ji můžete splnit.

Sexu zdar!

Samotný akt je plně animovaný a během první kapitoly můžete dokonce měnit pohledy kamery. Z nějakého důvodu vývojáři tuto mechaniku z pozdějších dílů hry odstranili. Kamera se sice během onoho styku mění sama, ale vzhledem k tomu, že manuální možnost byla k dispozici už v první kapitole, nechápu, z jakého důvodu ji odstranili v těch dalších. Ovšem ani nedostatek ovládání kamery není takový problém, protože všechny důležité přednosti slečen vidíte pěkně zblízka.

Musím uznat i to, že vývojáři z Undergrad Steve si na hře dali opravdu záležet. Modely dívek jsou dobře zpracované a poměrně příjemně se na ně dívá. Zvláště tyto čtyři dívky jsou nejlépe vypracované – Aubrey, Chloe, Samantha a Nora. Možná je to proto, že například Aubrey, jako pravá nymfomanka, s vámi bude nejvíce sexuálně propojená a vy si s ní budete užívat hrátky v koupelně, v posteli nebo na toaletě v letadle. Zatím jsou oficiálně dostupné tři kapitoly. První je zcela zdarma a další dvě jsou za příjemných 7,99 €. Po dokončení třetí kapitoly se ale dozvídáme o tom, že se chystá další, a já už se upřímně nemůžu dočkat.

Díky tomu, že si College Kings opravdu pohrává s vašimi rozhodnutími, není jednoduché získat úplně všechny dámy. Počítejte tedy s tím, že si tento titul projdete několikrát opakovaně ve snaze získat všechny dostupné zářezy a odměny. Problémem ovšem je, že kvůli tomu budou vaše ukládací sloty zcela zaplněné. Po vydání čtvrté kapitoly bude velmi obtížné se poprvé rozhodnout mezi uloženými pozicemi, ze které chcete pokračovat.

Otravná melodie

Jedinou skutečnou výtku mám k doprovodným melodiím. Chápu sice, že v takovém žánru je těžké vymyslet dobrou hudbu, ale ta, která je ve hře přítomna, začne být po pár minutách opravdu otravná a člověk je poté nucen hrát bez ní. Naštěstí ve hře nejsou žádné dialogy, nebo přesněji řečeno žádný dabing, tudíž absence jakéhokoliv zvuku nebude na škodu.

College Kings je jeden z lepších erotických románů na trhu a opravdu stojí za koupi. Máte zde příběh, který si tak trochu vytváříte sami. Abyste se po chvíli hraní nenudili, je hra zpestřena různými minihrami: hra na vraha, souboje nebo psychologické testy a další. Po grafické stránce není co vytknout, maximálně vzhled vlasů je občas trochu mimo, ale to je opravdu jen velmi drobný detail, protože vlasy se obecně zpracovávají obtížně. Titul je velmi komplexní a díky tomu vás na velmi dlouhou dobu posadí do křesla ve snaze získat všechny přítomné paničky či slečny do své moci.

Klady
 • grafické zpracování slečen
 • minihry
 • simulace reálného života
 • zábava na několik hodin
Zápory
 • minihra na lodi
 • hudební doprovod
Platforma PC
 • Datum vydání 14.04.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.