CP77 GOTY – náhledový obrázek

Cyberpunk 2077 a edice Hra roku

5. 12. 2022
Zdroj náhledu: cyberpunk.net

Kritiku na hanebné spuštění natolik očekávaného projektu, jako byl Cyberpunk 2077, jsme četli nebo slyšeli již nesčetněkrát, a buďto se s ní ztotožňujeme, nebo nikoliv. Zkušenosti s ranými verzemi se různí.

Finálnímu vydání v roce 2020 předcházelo několik odkladů a vyostřenou situaci završily konzolové verze, které se potýkaly s obrovskými technickými problémy. Situace pokračovala stažením hry z obchodu PlayStation Store a CD Projekt Red nabídl hráčům vrácení peněz.

Navzdory smíšeným pocitům však dnes můžeme říct jedno, Cyberpunk 2077 nadále žije, neumírá. CD Projekt Red na hře neustále pracuje – napravuje své chyby a přidává nový obsah. Pozitivní ohlasy na různých platformách rostou a hráčská základna začíná být z větší části konečně spokojená. Postupně se tak blížíme k vysněnému výstupu na ostře sledovaném pódiu herního průmyslu. V tuto chvíli to vypadá, že bychom se mohli dočkat dokonce edice Hry roku – Game of the Year Edition. Dle magazínu Insider Gaming řekl generální ředitel CD Projektu Red Adam Kicinski během setkání investorů, že edice Hra roku pro Cyberpunk 2077 bude „přirozeným řádem věcí“. Ve spojitosti s touto edicí má koneckonců polské studio již své záznamy. Titulek „GOTY“ totiž počastoval celou trilogii Zaklínače.

Dost možná se tak znovuotevírá Pandořina skříňka. Je vůbec morální, aby se hra vydaná v takto pověstném stavu sápala po nějakém ocenění? Můžeme se domnívat, zdali je to správné, ale určitě o tom ještě uslyšíme.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.