Cyberpunk 2077 intro

Cyberpunk 2077 se vrací na PlayStation Store

17. 6. 2021
 

Hra Cyberpunk 2077 měla být bez pochyby jednou z nejlepších her desetiletí. Marketingové akce, Keanu Reeves jako patron hry a zároveň i postava ve hře. Mnoho nadějí, slibů, očekávání. Vydání Cyberpunkuna PC bylo těžké, ale ne katastrofální, na výkonných sestavách byl titul i přes vyskytující se bugy poměrně dobře hratelný.

Na konzolích je to však jiný příběh. Píše o tom server Metacritic: PC verze má souhrnné hodnocení 86 bodů, zatímco PlayStation 4 pouhých 57 bodů a Xbox One 61 bodů. Situace byla natolik špatná, že společnost Sony hru týden po uvedení na trh skutečně vykázala z obchodu PlayStation Store a všem, kteří si ji zde zakoupili, nabídla vrácení peněz v plné výši.

Cyberpunk 2077 talk to death

Společnost Sony varovala, že na systému PlayStation 4 stále existují "problémy s výkonem".

Samozřejmě se našli i vykukové, co se hrozně divili, že po vrácení peněz jim hra zmizela z nabídky a nemohli si ji nikdy více zahrát. Nicméně od té doby je to něco jako koule na noze společnosti CD Projekt. Studio zlepšuje stav hry opravami a záplatami a v dubnu se generální ředitel Adam Kiciński zavázal, že z ní udělá něco, "na co můžeme být hrdí", ale stále nic nenasvědčovalo tomu, že by společnost Sony byla ochotna ustoupit a pustit Cyberpunk 2077 zpět na svou prodejní plochu.

Nyní se však situace změnila. Dnes, zhruba šest měsíců po jejím odstranění, si IGN všimlo, že Cyberpunk 2077 je opět uveden v obchodě PlayStation Store - ovšem pouze pro přání, nikoliv ke koupi - a nyní CD Projekt potvrdil, že se příští týden vrátí v plné verzi.

"Představenstvo společnosti CD Projekt S.A. se sídlem ve Varšavě, tímto veřejně oznamuje rozhodnutí společnosti Sony Interactive Entertainment obnovit dostupnost digitální edice hry Cyberpunk 2077 v obchodě PlayStation Store s platností od 21. června 2021," uvedla společnost v regulatorním oznámení.

Cyberpunk 2077 city to burn

Pro CD Projekt je to zásadní obrat

I když je celé oznámení velmi suché, bez sebevětších informací, tak se jedná pro CD Projekt o velkou věc. Ve své poslední čtvrtletní zprávě se společnost nijak netajila důležitostí návratu na PlayStation Store a uvedla, že finanční výsledky divize CD Projekt Red "budou významně záviset na objemu prodeje her zasazených do světa Cyberpunku a Zaklínače" a že prodej Cyberpunku 2077 zase ovlivní především dva faktory: pokračující vydávání aktualizací a bezplatných DLC a "návrat hry Cyberpunk 2077 do obchodu PlayStation Store".

Na konci května Kiciński zopakoval svůj slib, že se Cyberpunk 2077 změní, a řekl, že "hodláme dostát tomu, co jsme slíbili". Přestože je hra již půl roku venku, uvedl, že téměř polovina vývojářského týmu stále pracuje buď na aktuálních verzích, nebo na chystaných next-gen edicích.

Cyberpunk 2077 lovely

Hrajte raději na Playstation 5

Návrat hry Cyberpunk 2077 do obchodu PlayStation Store bohužel neznamená, že její problémy skončily. Společnost Sony varovala, že uživatelé systému PS4 s ní budou mít pravděpodobně stále problémy.

"Uživatelé budou mít s edicí pro PS4 i nadále problémy s výkonem, zatímco CD Projekt Red bude pokračovat ve zlepšování stability na všech platformách," uvedla společnost Sony pro IGN. "SIE doporučuje hrát titul na PS4 Pro nebo PS5, aby byl zážitek co nejlepší."

Zdroj: pcgamer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.