Lies of P – chmaták

Demo Lies of P si stáhlo přes milion hráčů

19. 6. 2023
Zdroj náhledu: NEOWIZ

Jak se zdá, hráčům se trochu jiný příběh o Pinocchiovi v chystaném soulslike titulu Lies of P velice zamlouvá. Vývojáři se na Twitteru pochlubili úspěchem, že demoverzi si napříč všemi platformami stáhlo přes milion hráčů za méně než týden. Další stovky tisíc sledovaly přímý přenos na streamovací platformě Twitch. Datum vydání Lies of P je takřka za rohem. Pro herní komunitu je to doslova očekávaná událost, až se do tohoto steampunkového dobrodružství z temného města Krat inspirovaného slavnou evropskou érou Belle Époque vydá. Hráči si nejenže vyzkoušeli první dvě kapitoly, které hratelná demoverze nabízí, ale zároveň zavítali na platformu Twitch a sledovali své oblíbené streamery, jak se s robotickými nepřáteli vypořádávají. Lies of P na Twitchi v jednu chvíli sledovalo více než sto sedmdesát tisíc diváků, což ho zařadilo mezi tři nejvyhledávanější dotazy na Twitteru.

Pokud jste ještě nestihli demo projít, máte čas až do 27. června 2023. Čemu všemu se bude muset loutkový mechanoid postavit při cestě za odhalením záhad, lží, nalezení tajemného muže Geppetta a především při snaze stát se člověkem, můžete už teď v menší míře okusit na vlastní kůži. Vaše odpovědi a volby budou mít dopad na dění kolem vás i na celkové zakončení možná děsivého příběhu.

Mnozí si nedokážou odpustit přirovnávat Lies of P k proslulému titulu Bloodborne. Pokud se vám steampunková temná estetika dema nezdá být dostatečně hrozivá, díky modderům z týmu Garden of Eyes si jej lze přizpůsobit. Mod ve stylu Bloodbornu mění pouze oblečení a prvotní zbraň, takže hra jako taková zůstala nedotčena. I tak jistě mnozí ocení možnost se po Kratu prohánět v brnění Huntera.

Lies of P vyjde 19. září 2023 na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S a Xbox One.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.