Desková hra Catan dorazí v roce 2023 na konzole Playstation a Xbox

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Catan
Nová adaptace původně deskové hry Catan vyjde na konzole PS a Xbox. Dle zprávy od vývojářů z Dovetail Games se máme těšit na Catan již příští rok.
Z dostupných informací půjde o souboj až čtyř hráčů, a to v rámci lokální kooperace, multiplayeru či singleplayerového módu proti umělé inteligenci. Hraní v lokálním módu bude umožňovat jak připojení skrze ovladač, tak také možnost propojení telefonu coby ovladače.
Samotná hra se točí kolem získávání materiálů a následného obchodování s protivníky za účelem stavby osad. To vše zde bude probíhat v animované a plně dynamické grafice. Vývojáři slibují, že vzhledově nepůjde pouze o prázdná políčka jako v případě deskové verze. Každé pole bude doplněno o NPC, zvířata a rozmanitou flóru či odlišné vzhledy vesnic.
Každá hra bude obsahovat možnost plné úpravy, a tak vám dá možnost si zvolit vlastní způsob hraní, včetně volby vlastních pravidel. Pokud jste dosud nepolíbení znalostmi, jakým způsobem hrát Catan, hra nabízí tutorial k pochopení jejích mechanik.
Potvrzeny jsou verze jak pro PS4 a Xbox One, tak pro PS5 a Xbox Series. Hlavním rozdílem pro novější konzole je 4K grafika při 60 fps. Verze pro Playstation 5 přidává ještě haptickou odezvu.
Více se dočtete na stránce vydavatele zde.

Článek pro Gaming Professors napsal Petr Šilhavý.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn