Age of Empires III - Italia

Do Age of Empires III připlouvají Malťané a Taliáni

18. 5. 2022
Zdroj náhledu: Age of Empires

Zatímco do druhého dílu se nedávno podívali i Češi, do třetího dílu se nyní dostávají Italové a Malťané. Age of Empires III, které se soustředilo původně pouze na kolonizaci, se bude rozšiřovat o nové DLC Knights of the Mediterranean (Rytíři Středozemního moře). Bohužel ti do hry nepřibudou zdarma, ale za poplatek 10 euro (přibližně 250 korun). V případě Italů se budete moci rozhodnout, zda si vytvoříte svůj papežský stát a budete tak mít Švýcarskou gardu, nebo zda se vydáte cestou obchodu, stejně jako dávné Benátky. Italové budou mít navíc i nějaké svatby zdarma, a jak už je vidno od Švýcarské gardy, také některé speciální vojenské jednotky.

Maltézané zato zůstávají věrní svým rytířským ideálům (čest, odvaha, povinnost atd.). Je tak u nich zanedbaný ekonomický systém, můžete však budovat pořádné hrady a neskutečně silné armády, podpořené kanóny, a pak se za úsvitu pátého dne vydat na východ, rozjet nepřátelské řady. Do hry se také dostává novinka v podobě historických map, z nichž každá bude mít svůj unikátní cíl. POZOR, budou ale inspirovány skutečnou historií, takže v nich nejspíš nebude moc prostoru pro fantazii. S čím se pak tvůrci vytasí příště? Je ještě vůbec něco, co bychom si v Age of Empires mohli přát?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.