GhostWire – Tokio

Do hry Ghostwire: Tokyo bylo v tichosti přidáno Denuvo

16. 4. 2023
Zdroj náhledu: Tango Gameworks

Nadcházející upírská akce Redfall, jejíž vydání je naplánováno na 2. května letošního roku, není jediným titulem, do kterého bude přidána kontroverzní protipirátská ochrana Denuvo. Stejný osud bohužel potkal také již více než rok starý titul Ghostwire: Tokyo.

Ochranu Denuvo Anti-tamper přidala do hry od vývojářského studia Tango Gameworks samotná Bethesda. Důvod tohoto kroku nezdůvodnila, ovšem spekuluje se o příchodu nějakého dalšího DLC. Rovněž nastává otázka, jak moc to s Denuvem myslí Bethesda vážně a zdali bude tuto protipirátskou ochranu používat například i nadcházející Starfield. Dodatečné přidání v případě Ghostwire: Tokyo je nicméně hodně překvapivým krokem.

Naopak u hry Resident Evil Village z roku 2021 bylo před nedávnem Denuvo odstraněno, jelikož bylo úzce spojováno s poklesem snímkovací frekvence. Objevují se taktéž informace, že je tato protipirátska ochrana rizikem i pro soukromí uživatelů. Tato informace nicméně nebyla nijak potvrzena.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.