Dragon Age 4

Dragon Age 4 opustil kreativní ředitel

25. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Dragon Age 4, po 23 letech opustil hlavní kreativní ředitel BioWare, Matt Goldman.

Šéf BioWare Gary McKay oznámil odchod Goldmana v e-mailu rozeslaném zaměstnancům. Ten zněl: „Ahoj všichni, doufám, že se máte dobře. Píši vám, abych vás všechny informoval, že Matt Goldman opouští BioWare. Vzájemně jsme se dohodli na rozchodu. Jeho poslední den je dnes. Chápeme, že Mattův odchod na vás má dopad,“ napsal McKay. „Stejně jako na vývoj hry. Ujišťujeme vás, že náš závazek k vysoce kvalitní hře Dragon Age se nemění. Nemusíte mít obavy, že bysme dodali hru, která není podle standardů BioWare.“

„My, včetně výkonného týmu EA, naprosto důvěřujeme vedení zde ve studiu. I lidem, kteří na této hře pracují, abychom mohli pokračovat v naší vizi.“ Nebyl poskytnut žádný důvod pro Goldmanův odchod, ale zástupce EA řekl Kotaku, že: „nechávám další hru Dragon Age ve vynikajících rukou s týmem zde ve studiu, který bude pokračovat v naší vizi hry.“

Goldman se připojil k BioWare v roce 1998 a pracoval jako umělec na hrách jako Baldur's Gate a Neverwinter Nights a také na sérii Dragon Age. Poté v roce 2017 převzal od Mikea Laidlawa kreativní vedení DA 4, kde zůstal po celou dobu jeho problematického vývoje. Náhrada za Goldmana zatím není oznámena.

Je toho ještě hodně, co o Dragon Age 4 nevíme, kromě zvláštního upoutávky nebo konceptu. Výkonný producent Christian Dailey v červenci řekl, že tým udělal velký pokrok, takže doufejme, že se tato dynamika ztrátou Goldmana příliš nezpomalí.

Zdroj: pcgamer.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.