Dragon Age: The Veilguard

Dragon Age: The Veilguard představuje hrdinovu družinu

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: Bioware

Víte jak byl vždycky svět Dragon Age od Bioware napínavý, temný, nebezpečný? Tak podle traileru to vypadá, že se vsadí na trošku odlehčenější notu. Varric a průzkumnice Hardingová se už v traileru vrátili, představili a ukázali nám, s kým budeme zachraňovat celý Thedas. A já mohu říct, že takto různorodá skupina zde ještě nebyla. Navíc brzy vyjde video s prvním gameplayem Dragon Age: The Veilguard, takže pokud už nyní odsuzujete jako hráči trailer, nezapomeňte, že počin může v závěru vypadat vlastně úplně jinak. Neházejte proto flintu ještě do žita!

Čeho se tedy dočkáme, než se pustíme do bližšího pohledu na hrdiny? Podle traileru několika draků, kteří budou představovat pořádné výzvy, hromady soubojů a velkého i dlouhého cestování po celém světě. Navíc to vypadá, že Varric nás bude provázet, je to totiž miláček, ať si říká kdo chce, co chce. Každopádně podívejte se na to, co zajímá každého hráče, tedy na představené hrdiny.

Těch je celkem tedy sedm. Tím první, kdo s námi bude cestovat, je průzkumnice Hardingová, která tak jako stará známá nastoupí opět s hrdinou bok po boku. Dále je to detektivka Neve, která velmi překvapuje svým vzhledem, a zabiják mágů Lucanis, jenž místy připomíná Cola z třetího dílu, ale trošku cítím, že jeho příběh bude dojemnější. Dalším parťákem bude Bellara, která má schopnost skákat skrz bariéru mezi Thedasem a Únikem, známým jako Veil. Jelikož je přízvisko hry The Veilguard, hádejte, jaká bude asi její úloha.

Zvláštní postavou mi přijde nekromancer Emmrich, protože tito vyvolávači nemrtvých nemají nikdy všeobecně dobrou pověst. Už nyní se ale dá předpokládat, že to bude Tevinteřan. Nakonec je tu elfský Šedý strážce jménem Davrin, který se v traileru představuje rovnou i s gryfy, čímž máme jasný náznak i toho, že by se počin mohl spojit s knihou Poslední let. Nakonec je tu lovkyně draků Taash, která vypadá jako typický Qunari, takže hádejte, koho bude většina hráčů chtít dostat do pelechu. Ale to předbíhám. Tak co na nové hrdiny z Dragon Age: The Veilguard říkáte?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.