Dreadful River - úvod

Dreadful River – po řece za nalezením léku

16. 12. 2023
 

Ve hře Dreadful River budete prozkoumávat rozlehlou meandrující řeku pouze na voru. Připravte se na boje s nepřáteli vašeho krále a snažte se udržet celou svou posádku naživu. Titul se momentálně nachází v předběžném přístupu a vývojáři ze SureAI mají stále dost nápadů, které chtějí postupně implementovat v budoucích aktualizacích. SureAI rozhodně nejsou nějakými nováčky mezi vývojáři, jelikož pracovali na několika RPG titulech s otevřeným světem (jedná se o mody do her Nehrim: At Fate´s Edge či Enderal: Forgotten Stories). Některé z nich jsou dostupné na platformě Steam zdarma. Společně se pojďme podívat, jaké jsou naše první dojmy z této hry.

Neznámá nemoc

Váš příběh začíná ve chvíli, kdy vašeho otce postihla neznámá nemoc. Kvůli tomu vaše postava krále vyplouvá se svou družinou po řece, aby společně našli lék. K vašim uším se donesou zvěsti o existenci prastarých kamenů z jiného světa. Sesbírání všech kamenů je pro vás zábleskem naděje na nalezení léku na záhadnou nemoc, jež se šíří světem. Po cestě budete odhalovat pravdu, jež se skrývá za legendami okolo příběhů „padlých hvězd“.

Na cestě po řece budete muset bránit svého krále proti všemožným protivníkům, již na vás čekají po celém toku. V temných hrobkách, které budete prozkoumávat, vás budou lovit všemožná stvoření. Navíc na vás v okolních lesích čekají „děsy“ (Dreads) a lesní zvěř (divočáci, jelínci).

Dreadful River - souboj s vodním červem

Cesta na raftu

Ve hře Dreadful River celou dobu cestujete na raftu po řece. Na raft se vejde král a dvanáct členů jeho posádky (mágové, lukostřelci, kopiníci a další) a k tomu všemu ještě dva katapulty. Jedním z dvanácti členů této posádky, jenž nikdy nevystupuje, je kapitán raftu. Členové posádky se mohou vylodit ve městech nebo podél řeky. Díky tomu může hráč prozkoumávat pobřeží, lesy, obřadní místa, tajemné ruiny či doly.

Na raftu můžete přesouvat členy vaší posádky, aby ustáli i ty největší přepadení a souboje s říčními červy. Po celou dobu se ve hře mění počasí, roční období a zároveň i denní doba. Pokud přijde noc, vaše posádka usne, což může být pro vás výhoda, jelikož na ostatních loďkách usnou i vaši soupeři a vy tam kolem nich v klidu proplavete.

Vyhoďte kotvu, kapitáne

Co všechno si můžete prozatím užít v předběžném přístupu titulu Dreadful River? Ve velkých městech můžete prodávat a nakupovat. Ať už se jedná o věci, recepty, zbraně, další členy posádky, nebo jiné. Navíc existuje ve hře možnost zakoupit určité věci u prodavačů, již jsou rozeseti po zákrutech řeky mezi velkými městy. Na raftu máte možnost vyrábět věci (jídlo, lektvary a další) a lovit ryby. Na raftu můžete využít též kolečko s rychlým přístupem pro různé interakce. Ať už se například jedná o vylodění na břeh, vyhození kotvy (pokud netoužíte hledat loď na jiném místě, než jste ji nechali), či výrobu lektvarů.

Co se na nás ještě chystá?

V aktualizacích, jež budou postupně následovat, nám přibude do hry další obsah. Mělo by se jednat o více lokací podél řeky, nové členy posádky, systém (strom) schopností, pasti na vodě, více věcí na sebrání (kouzla, zbraně, brnění atd.), či dokonce souboje s bossy a první královský korunní kámen (zřejmě slouží k léčbě). Rozhodně je tedy na co se těšit. Do vzdálenější budoucnosti pak vývojáři ze SureAI přemýšlejí o přidání více dabovaných postav, sezónních eventů (Velikonoce, Halloween), přidání nových biomů podél řeky, cestujících karavan a podobně.

Dreadful River dle mého skromného názoru má na to, stát se velmi dobrou hrou. Prozatím nabízí úchvatnou scenérii podél řeky a hezké grafické zpracování. Raft se ovládá velmi lehce a přirozeně. I když se titul nachází v předběžném přístupu, je neuvěřitelně návykový. Moc mě bavilo přesouvat členy posádky, vylepšovat je a pak likvidovat bez milosti všechny, kdo se mi postavili do cesty. Jediné, co by mě potěšilo, je úprava postavy krále (ráda si vytvářím postavy s vlasy, očima, vousy a dalším k obrazu svému). Tento titul rozhodně stojí za povšimnutí.

Platforma PC
 • Datum vydání 28.02.2023
 • Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.