Asmocon - narozeninový festival vydavatelství Blackfire

Asmocon bude festival oslavující 25 let vydavatelství Blackfire

31. 5. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Asi nikdo by mi nerozporoval, že na českém a slovenském trhu s deskovými hrami je největším vydavatelem Blackfire. Za loňský rok v počtu lokalizovaných titulů dalece předčili ostatní vydavatelství a v nastaveném tempu nepřestávají ani letos. Unikátní je však na letošním roce skutečnost, že Blackfire slaví již 25 let působení na našem trhu. A protože nejsou žádní troškaři, oslavy budou díky dvoudennímu festivalu Asmocon vskutku velkolepé. 

Jejich portfolio je opravdu velmi široké, obzvlášť od roku 2018, v němž se stali součástí největší skupiny producentů deskových a karetních her Asmodée. Díky jejich práci jsme se v češtině dočkali série karetních postřehových her Dobble, obrázkové asociační párty hry Dixit, vláčkové série Jízdenky, prosím! nebo šílených párty her od Exploding Kittens. Troufli si ale i na epické Twilight Imperium: Čtvrtá edice nebo kooperativní Marvel Champions: Karetní hra. Jen za poslední rok a něco vydali takové pecky, jako jsou Smíšený les, Krajina zvířat, HEAT, Sky Team, Moje kavárnička, nebo Marvel Zombies: Odboj superhrdinů

Své 25. narozeniny Blackfire oslaví dvoudenním festivalem Asmocon. Ten se bude konat v Praze 28.–29. 9. 2024 v Kulturním domě Kyje, tedy poblíž zastávek metra, vlaku i autobusů. Vstup bude zdarma a návštěvníci se mohou těšit na přednášky, soutěže, turnaje, malování figurek i tombolu. Asi nejvíc se však všichni budou těšit na hernu plnou blackfiřích titulů, které budou v prodeji za festivalové ceny. Pro mimopražské je v okolí festivalu i hotel, v němž se mohou ubytovat. Tak všechno nejlepší!

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.