Yakuza 7 úvodka

Dva hlavní tvůrci série Yakuza opustili Segu

8. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Tvůrce oblíbené série Yakuza Toshihiro Nagoshi a producent hry Daisuke Sato oznámili svůj odchod ze společnosti Sega i z týmu Ryu Ga Gotoku.

„Od dnešního dne, vzniká nové studio Ryu Ga Gotoku, ve kterém bude série žít dál. Ačkoli si nejsem jistý, co všechno vytvoří, věřím, že nová generace ještě více posílí základy, jež jsme za ta léta vybudovali, a přinese světu skvělé hry. Aby toho mohli dosáhnout, musí se i oni nadále učit, klást si výzvy a růst. Žádám vás, abyste úsilí studia i nadále podporovali.“ napsal Nagoshi, ve své poslední zprávě.

Masayoshi Yokoyama byl jmenován novým šéfem studia, režisér Ryosuke Horii a producent Hiroyuki Sakamoto budou podle všeho „hlavními šéfy“ studia Ryu Ga Gotoku, aby pokračovali ve vývoji dalších her ze série Yakuza. Nadcházející hry této série zůstanou tahové a budou pokračovat v zaměření na Yakuzu: Like a Dragon – zaměří se na hlavní postavu Ichibana Kasugu.

„Věřím, že je ve studiu dostatek sil, aby dokázalo nejen pokračovat v sérii Yakuza, ale zároveň pokračovat v jejím dynamickém rozvoji. Talentovaný personál studia je toho schopen docílit a já jim to mohu s důvěrou svěřit do péče.“ píše Sato.

Ještě předtím, než se Nagoshi připojil ke studiu Ryu Ga Gotoku a začal pracovat na sérii Yakuza, měl za sebou řadu úspěchů, které se datují k sérii Virtua Racing. Produkoval a režíroval hry Monkey Ball a Binary Domain z roku 2012. Během srpna se proslýchalo, že Nagoshi jedná o nástupu do čínské společnosti NetEase, ačkoli zatím nebylo potvrzeno, kam nakonec zamířil.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.