Earth Defense Force: Iron Rain – zachraňte Zemi

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: d3p.co.jp

Spin-off Earth Defense Force: Iron Rain v našich končinách vyšel jen pár měsíců po Earth Defense Force 5, čímž došlo částečně k vzájemné konkurenci. Vydavatel D3 také sebral licenci hlavnímu vývojáři Sandlotu a svěřil tento díl studiu Yuke‘s, kteří se nejvíce proslavili prací na WWE 2K sérii. S tímto dílem také nově dochází k přijetí Unreal Engine 4, což hru značně zlepšuje jak po grafické stránce, tak stabilizací snímkovací frekvence.

Ideální postava

Na začátku hry si vytvoříte a svému gustu přizpůsobíte svou vlastní postavu, ke které se v průběhu celé hry můžete vracet a nadále ji upravovat, dle toho, jak si postupně odemykáte nové oblečení a jiné kosmetické prvky. Následně vstupujete do role Closer, válečného hrdiny nebo hrdinky podle toho, zda jste si zvolili hrát za muže, či ženu. Closer se po 7 letech probouzí z kómatu, jež jí způsobili nepřátelé v její poslední misi za záchranu města a jeho obyvatel před zničením.

Earth Defense Force Iron Rain boj

Rozmanití nepřátelé

I přes novější UE4 mi hra přijde obecně graficky na svou dobu pozadu. Zejména první dojem nebyl nejlepší, ale postupně jsem si zvykla. Stejně tak na styl hraní. Různorodí nepřátelé, kteří se na vás valí v hordách, jsou naopak pěkně zpracovaní. Potkáte se s obrovskými skákajícími pavouky a jinými gigantickými neidentifikovatelnými příšerami a roboty. Plus nesmí jednou za čas chybět ještě gigantičtější bossové, kteří zaplní celou mapu a jediným krokem poboří celé město. Celkem musíte odehrát 52 misí, abyste hru úspěšně dokončili. Jednotlivé mise jsou zastoupeny omezenou čtvercovou hrací plochou. Jednotlivá prostředí se částečně v misích opakují. Dále je zde možnost online co-op multiplayeru, ale bohužel, pokud se s někým dopředu nedohodnete, žádnou místnost s největší pravděpodobností nenajdete. Výhodou však je možnost si zahrát i v lokálním split screenu.

Původní třídy nahradil PA Gear

Před každou misí si nakupujete a volíte jednotlivé zbraně a vybavení. Základní výbavou každého vojáka je exoskeletová souprava zvaná PA Gear. Na výběr postupně máte ze čtyř typů, které zastupují původní třídy v předchozích dílech. Na rozdíl od nich si můžete jednotlivé soupravy měnit před každou misí. Setkat se můžete s těžkým, pomalým exoskeletem, který umí vyvolat neprůstřelný štít, nebo s velmi pohyblivým lehkým, umožňujícím částečné létání. Nově se setkáváme i s možností využít schopnosti skeletu k ovládnutí nepřátelského zvířete, které nám může následně posloužit při transportu či v boji.

Earth Defense Force Iron Rain ovládnutí mravence

Vyzbrojte se čím je zrovna třeba

Když nepřítele sestřelíte, zůstanou po něm různé drahokamy. Drahokamy zastupují měnu, za kterou pak nakupujete další vybavení. Můžete se setkat i s drahokamy, které doplňují životy. Kromě exoskeletu si volíte svou primární zbraň a sekundární zbraň. Vybrat si můžete od meče přes klasické pušky, kulomety až po různé raketomety. Jak postupujete misemi dále, odemykají se vám další a další možnosti, co si nakoupit. Posledním typem jsou zařízení. Od různých typů granátů, uzdravováků, oživováků padlých spojenců až po vozidla, laserová děla, mechy a letadla.

EDF mech
EDF tank
Zdroj: d3p.co.jp

S jediným herním setem si nevystačíte, dle jednotlivých misí musíte svou výbavu obměňovat. Něco jiného platí na obří mravence a šváby a jiné věci na obří roboty a létající potvory.

Neomezená munice

Nespornou výhodou v Earth Defense Force: Iron Rain je, že munice není omezena, jediné, co vás lehce zdrží, je nutnost přebíjení. Navíc máte i možnost jednou za kolo si aktivovat svou schopnost, díky které se můžete pohybovat a střílet mnohonásobně vyšší rychlostí. Pokud chcete této schopnosti využít více než jednou, můžete si koupit příslušné zařízení. Na druhou stranu, neomezené nakupování příslušenství není možné. Každý mechanický oblek má své maximum, které unese. Postupně si můžete také dokupovat maximální hodnotu zdraví.

Novinkou v sérii EDF je také větší důraz na příběhovou linii, použití cutscén, představení konkrétních postav a umístění děje do kontextu.

GP uvozovky

Earth Defense Force: Iron Rain přináší s jiným vývojářem do celé série mnoho nových prvků, které mohou oživit, nebo naopak porušit jistou nostalgičnost a navyklý styl svých fanoušků veteránů. Přesto se jedná o stále zábavnou hru ve stylu EDF a skvělou možnost pro nováčky se s Earth Defense Force poprvé seznámit.

Klady

možnost měnit si veškeré vybavení dle potřeby
rozmanité příšery
tvorba vlastní postavy

Zápory

repetitivnost misí
grafická stránka na svoji dobu stále pozadu
mrtvý multiplayer
0

Doporučujeme

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn