Embracer Group koupilo autory Duke Nukema

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Embracer Group je významný investor, který funguje jako rodičovská skupina pro herní studia a vydavatele. Nyní pod svá křídla přijalo i dvě studia, spojená se značkou nesmrtelného Duke Nukema: 3D Realms a Gearbox. Zatímco 3D Realms známe jako autory klasických her, jako je Duke Nukem 3D, a také například novější retro hry Ion Fury, Gearbox později získal práva na značku a dokončil střílečku Duke Nukem Forever, známou svým dlouhým a nakonec nepříliš úspěšným vývojem.

3D Realms v poslední době fungoval jako vydavatel a soustředil se mimo jiné na oblast retro her, jako je střílečka Ion Furé (prequel nepříliš kladně přijaté diablovky Bombshell), běžící na archaickém enginu build (Duke Nukem 3D, Shadow Warrior), nebo Kingpin: Reloaded. Ostatně hlavní postava Ion Fury vykazuje určité podobnosti s nesmrtelným „atomovým vévodou“.

Herní magazín Rock Paper Shotgun spekuluje, zda by akvizice zmíněných studií mohla vést k oživení značky, bohužel to však není potvrzené. Mezitím jsme mohli vidět několik pokračování jiné klasické hry 3D Realms, Shadow Warrior – byl oznámen již třetí díl.

3D Realms nyní spadne pod jednu z firem v holdingu Embracer Group, a to Saber Interactive. Ty známe v novější době jako autory remasterované verze Crysis, mají však širší portfolio, jmenujme World War Z, NBA Playgrounds nebo chystané Evil Dead: The Game.

Zdroj: Rock Paper Shotgun

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn