Evil Dead: The Game náhledový obrázek

Vyjde opravdu Evil Dead: The Game v tomto roce?

14. 3. 2021
Zdroj náhledu: Saber Interactive

Pamatujete na již legendární klasiku 80. let TheEvil Dead, tj. Lesního ducha? Pětice vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu, která se nachází v hlubokých lesích. Nešťastnou náhodou probudí několik let ukryté zlo a to rozhodně nebude mít s narušiteli žádné slitování. Jeden z hlavních hrdinů Ash se stal kultovní postavou filmového plátna a s motorovkou v ruce posloužil jako předloha nejedné sběratelské figurce. Také je možnost si za něho zahrát například v Dead by Daylight. Nyní se proslýchá, že by tento rok mohlo vyjít nové herní zpracování.

Malé historické okénko

V roce 2000 vyšla herní adaptace slavného filmu s názvem Evil Dead: Hail to the King a poté o pět let později Evil Dead: Regeneration. V obou případech jste hráli za již zmíněného Ashe a proti vám stály zástupy nemrtvých a různých démonů. V Regeneration kromě lokace s chatou přibyl například i blázinec nebo bažiny. Vývojáři tento krok zdůvodňovali tím, že hru chtěli dát k dispozici nejen fanouškům, ale i ostatním hráčům, kteří tolik nelpí na zažitých filmových faktech. Novinkou byly přidané nové lokace (blázinec, močály…) a NPC kamarád Sam. Oboje bylo přijato poměrně kladně.

Obě hry působí v dnešní době úsměvně, ať už svým zastaralým grafickým zobrazením, herními mechanismy či záludností hádanek. Možná právě proto se po více jak patnácti letech rozhodlo vývojářské studio Saber Interactive pro nový herní díl s prostým názvem EVIL DEAD: THE GAME. Hráče láká na brutální a akční zpracování, kde bude možný PvP režim a hlavně kooperace až čtyř hráčů. Jde o velmi úderný tah, neboť tato hra by mohla na trhu zaplnit místo po mrtvém Friday 13th: The Game. Myslíme, že s tímto titulem se bude později hodně srovnávat.

Evil Dead: The Game kostlivci
Evil Dead: The Game Skřeti

Zdroj: THQ

Co vlastně víme?

Trailer byl zveřejněn minulý rok v prosinci a v něm odtajněné datum vydání (rok 2021) stále nenabylo větší konkrétnosti. Oficiální stránky také nepatří k nejsdílnějším, a tak lze novinky čerpat převážně z twitterového účtu. Ale stačí to? A není detailů pořád přece jen málo? Kromě základních informací se ví jen to, že opět bude více herních lokací, které však nebyly podrobněji specifikovány. Na obranu má sloužit 25 zbraní včetně meče a pochopitelně Ashovy motorovky. Ve hře má fungovat systém tzv. skill tree. Gameska by měla být dispozici pro všechny platformy, ovšem ohledně PC verze se vedou spekulace, zda to nebude exkluzivita pouze pro Epic Games Store. 

Máme dojem, že vše se teď točí hlavně kolem herních postav a jejich obsazení. Zatím vše nasvědčuje totiž tomu, že filmoví fanoušci budou mít možnost hrát i za další postavy známé z filmu či jeho přímo nepřímých pokračování. Měl by se tak objevit například Scotty (Evil Dead), Kelly Maxwell (Ash vs. Evil Dead), Lord Arthur (Army of Darkness) a další. Ashe a Kelly navíc přislíbili nadabovat i původní herci – Bruce Campbell a Dana DeLorenzo. U ostatních ještě probíhají jednání.

Zdroj: Saber Interactive

Jestli Evil Dead: The Game dostojí data svého vydání, je ve hvězdách. Nechceme vývojářům křivdit, neboť za nedostatkem informací může být i současná covidová situace. Ta dala stopku mnoha herním projektům s tím, že nemálo z nich muselo být odloženo o další rok později. Nové informace samozřejmě sledujeme a neprodleně vás o nich budeme informovat.


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.