dead island 2 brutalni hra

TOP 5: Brutální hry, které nás čekají

21. 2. 2021
 

Názor, že příliš násilné a brutální hry mají negativní dopad na psychickou stránku člověka, je v naší společnosti poměrně rozšířený. Můžeme o tom vést dlouhé diskuze, nicméně celá řada lidí z hráčské komunity s tímto tvrzením bude zásadně nesouhlasit. 

Takže pokud splňuješ požadovaný věk a nejsi jedincem s nutkáním fiktivní násilí převádět na to skutečné, čti směle dál! Nejočekávanější brutální hry !

5) BACK 4 BLOOD

Pamatujete známou zombie střílečku Left 4 Dead? Její druhý díl byl velmi vřele přijat kritiky, a dokonce si odnesl i nejedno ocenění. Kdo by to byl tušil, že letos oslaví již dvanáct let své existence. Hráči se k tomuto titulu opakovaně vrací a při životě ho kromě zábavnosti drží i nekonečná možnost všelijakých módů. 

V roce 2010 měly být prosby o pokračování z řad fanoušků konečně vyslyšeny, ale Valve nakonec celý projekt zrušilo. Důvodem byl nedokončený vývoj enginu Source 2. V té době bohužel nic neobvyklého.

Letos to ovšem vypadá, že neoficiální třetí pokračování této gamesky je na spadnutí. Back 4 Blood se drží zažitých mechanismů, jakými jsou spoluhraní až čtyř hráčů nebo možnost hrát za zmutované zombíky. Novinkou mají být například nové herní postavy a zbraně. Za největší tahák je považována pochopitelně grafika, která vypadá (v porovnání s posledním dílem) náramně. 

Zlí jazykové sice hru označují jen za graficky vylepšenou dvojku, my se však na tento titul nesmírně těšíme a určitě přineseme i podrobnou recenzi.

předpokládaný termín vydání: 22. 6. 2021

4) SUCCUBUS

Madmind Studio má na svém kontě hru Agony. Ta svoji pověst založila na náležité porci goru a erotiky, demo pak tato očekávání ještě navýšilo. Bohužel konečný produkt dopadl špatně a sneslo se na něj dost kritiky. 

Nyní vývojáři přišli s hrou Succubus, v níž se stanete ďábelskou kněžkou s touhou po pomstě a moci. Díky svým schopnostem si tak budete klestit cestu přes mrtvoly až na vysněný trůn. Jaký řád a vládu nastolíte coby paní celého pekla, to bude jen a jen na vás. Čuňárny a krev jsou samozřejmostí každeé brutální hry.

Prolog můžete zdarma vyzkoušet na Steamu. Dejme tvůrcům ještě jednu šanci.

předpokládaný termín: bude oznámeno

Zdroj: Madmind Studio

3) TORMENTOR

Stejné studio si vzalo na paškál i další singlovku. Pokud se tedy nabažíte rohatky s bujným poprsím, je tu ještě svalnatý ošklivák s hlavou plnou zvrácených fantazií. Nečekejme však žádné zdlouhavé sledování, nahánění a následovné rychlé zabití, v tomto případě si oběť vytipujeme a uneseme k sobě do sklepa. Zde máme přímo arzenál všemožných nástrojů, se kterými lze kousek po kousíčku přivést oběť do bolestné agónie. V traileru je dokonce naznačeno, že půjdeme ve stopách moderních technologií a naše děsivé divadlo budeme vysílat nadšencům online. Že by částečný simulátor tzv. red rooms, které známe z dark webu? Tedy známe,….jen jsme o nich slyšeli. Tohle jistě splňuje kritéria brutální hry.

Upoutávka nám též prozrazuje, že můžeme očekávat jakýsi odměňovací systém. Za zkušenosti, peníze nebo jiné atributy si tak svůj dungeon budeme moci zvelebovat a pořizovat si další a brutálnější mučící pomůcky. O klasické pronásledovačky jistě také nepřijdeme. 

Míra očekávání je v tomto případě opravdu vysoká. Pokud tedy hra svým nápadům dostojí ještě i dobrý zpracováním, frustrace, že vás seřval šéf nebo máte den blbec, se stane minulostí.

předpokládaný termín: bude oznámeno

2) RESIDENT EVIL: VILLAGE

Pokračování slavné série od Capcomu nám přinesl dechberoucí trailer. Tentokrát naše kroky zavítají do tajemné rumunské vesnice. Zde místnímu obyvatelstvu vládne šarmantní obrovitá žena bledé pleti jménem Alcina Dimetriscu, jíž sekundují její tři dcery. Hordy zombies či znetvořené mutanty budeme v tomto díle hledat opravdu jen stěží, štafetu převezmou krvelační upíři. 

Ohlas natěšených fanoušků je velký. Zajímavým překvapením se stal fakt, že hlavní antagonistka Alcina je mnohými dokonce považována za sex symbol. Na nejmenované hanbaté weby byla umístěna i první necudná fan videa. 

Nás ale samozřejmě zajímá spíše gameplay a novinky, které hra přinese. Proslýchá se, že tento díl bude mechanismy hodně podobný předešlému Biohazardu. Při zachování i stejné děsuplné atmosféry, nás tak čeká velmi povedený titul s velkou šancí okupovat přední příčky žebříčku Hra roku 2021.

předpokládaný termín: 7. 5. 2021

1) DEAD ISLAND 2

Když se na herním trhu v roce 2011 objevila zombie mlátička od polského studia Techland, mnohým vyrazila dech. Sklidila úspěch jak u kritiků, tak u fanoušků, a není se čemu divit, že vzniklo několik dalších mini pokračování. Bohužel vztahy mezi vývojáři a vydavatelstvím vyústily ve střet zájmů a spolupráce skončila, i když můžeme být rádi, protože tato událost nechala zrodit populárnímu Dying light*. V  v té době se už na druhém díle  mělo začít  pracovat a světlo světa spatřil velmi dobře vypadající trailer (2014).(* Velmi očekávané pokračování by mělo konečně vyjít ke konci tohoto roku - pozn. red.) Poté následovala další  tahanice, tentokrát mezi menšími studii, o to, kdo se tedy na titulu bude podílet. V jednu chvíli se mluvilo už jen o pouhém „mlžení“ před veřejností, kdy byl ve skutečnosti celý projekt dávno hozen do koše. 

V polovině minulého roku ovšem na internet unikla pracovní verze a proslýchalo se, že se přece jen na hře přes pět let pracovalo. Ohlasy budily převážně rozpaky. Velký svět s klasickou zombie řezničinou působil kostrbatě. 

Šlo jen o nějaký test? Marketingový tah? Ať tak či onak, již šest let čekáme na konečný produkt či verdikt. Letos na Silvestra bychom se však měli dočkat konečné verze hry. Nicméně všichni víme, jak to chodí, když se hra naplánuje na konec roku. Její vydání se v lepším případě posune o měsíce.

Nezbývá nic jiného, než optimisticky doufat a čekat slibovaný nářez s detailním zaměřením na krev, maso a vnitřnosti.

Předpokládaný termín: 31. 12. 2021

Uvedená data mohou být ještě oddálena!


Článek pro Gaming Professors napsala Jana Hykešová

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.