Fly Corp - Cover

Fly Corp – Připoutejte, se prosím!

1. 6. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Úžasná strategie, oddechová záležitost a geniální zpracování. To všechno nabízí Fly Corp od studia KishMish Games. Hra, která dokáže utáhnout na jednoduchost, vás uvede do světa byznysu. Zde se ujmete role vlastníka letecké společnosti, kde plánujete lety, rozvrhujete trasy a vylepšujete či kupujete nová letadla. Při tom všem si zopakujete zeměpis a trochu více se ponoříte do mysli vlastníka velkého korporátu. Hra se zpočátku jeví jako nudný simulátor, který nemá moc co nabídnout, avšak časem zjistíte, že udržet některá letiště, aby nezkolabovala, nebo se vypořádat s nepříjemnými pasažéry, kteří vás chtějí žalovat za každou drobnost, dává vcelku zabrat.

Příběh ne, ale scénář ano

Z počátku hry se dostáváte k tutoriálu – i když jsme zastánci názoru, že návody čtou jen blbci, vcelku jsme ho uvítali. Tutoriál vám ukáže, jak vaši korporaci řídit, jak hledat statistiky, propojit cesty, vylepšovat letadla a hlavně vydělávat penízky. Touto strategií můžete expandovat do dalších států a tím zprovoznit vaše aerolinky po celém světě. Ve Fly Corp nedostanete příběh, zato však dostanete několik možných scénářů, které si můžeme zahrát. Hra pracuje jak s úskalími současnými, tak s těmi v minulosti. Vaše letecká společnost může tak čelit nejrůznějším katastrofám – od hurikánů přes povodně až po současnou pandemii. Přitom si musíte dávat pozor, kterou strategií se rozhodnete svou firmu řídit. Někdy se ve scénáři musíte soustředit na přeplněnost letišť, občas si musíte dát pozor na nedostatek financí, jindy si zase musíte šetřit balík peněz, abyste si otevřeli dálkové trasy. Kromě výzev pro pokoření různých scénářů je zde také volná hra, ve které si jednoduše budujete svoji korporaci, nebo výzva, kde se snažíte zpřístupnit si veškeré trasy do států celého světa.

Zdroj: KishMish Games

Jednoduchost na kráse neubírá

I přes jednoduchou grafiku a snadné ovládání hra Fly Corp nabízí fantastický herní zážitek. Mapa světa, na které se nacházíte po celou dobu hraní, sice věrně nekopíruje hranice států, avšak umístění měst a křivky letů jsou velmi přesvědčivé a vypadají věrně. Hra vás tak může vzdělat v oblasti zeměpisu, také vám pomůže se zorientovat v letové logistice. Při hře zjistíte, jaká letiště bývají nejvytíženější. Jednoduchá grafika v tomto simulátoru je zcela vhodná. Díky snadnému ovládání je tak simulátor velkou oddechovkou a vy se můžete během hraní pouze zastavit a sledovat, kterými směry létají vaše letadla, jak se plní letiště pasažéry a jak vám narůstá počet cestující a také vaše výplata. Hudba je zde příjemným podkresem a hře dodává veselou atmosféru. Přes všechny tyto výhody zde najdete i pár chybek, jako je špatně nastavené ukládání rozehrané hry, nebo nutnost, že ve hře musíte strávit vysoký počet hodin před tím, než se můžete pustit do vlastního scénáře a naplánovat si trasy sami. Hra však pracuje s reálnými prvky v reálné době a může vám i ukázat, s jakými problémy se letecké společnosti mohou setkat, a ukáže vám důvody, proč nemáme letecké přímé spoje z Ruzyně do celého světa, ale proč často musíme létat až do Heathrow.

Zdroj: KishMish Games

Hru Fly Corp jednoznačně doporučujeme jako oddechovou hru, je ideální i pro příležitostné hraní, jelikož plnění misí nezabere tolik času. Poznáte zde rozmístění největších světových měst a také se naučíte něco málo o cestovní strategii a zeměpisu. Zážitek je spíše odpočinkový a vy se tak můžete rozhodnout cestovat s vaší společností po celém světě. Musíte však počítat i se ztrátami a katastrofami, bez které se žádná společnost neobejde. Tak či tak, pokud máte rádi cestování, plánování nebo strategie, tuto hru si prostě zamilujete.

Klady
 • jednoduchost
 • geografická přesnost
 • nenáročnost
Zápory
 • chyba při ukládání a načítání her
 • od hry je vyžadován vysoký počet odehraných hodin
Platforma PC
 • Datum vydání 18.05.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Anežka Ebrová

  Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.