PS Plus Premium

Generální ředitel PlayStationu potvrdil další akvizice herních studií

4. 4. 2022
Zdroj náhledu: PlayStation

Zprávu o možném nákupu dalších studií potvrdil generální ředitel Jim Ryan v oficiálním podcastu společnosti PlayStation.

Zdroj: Playstation

Sony má do dnešních dnů pod palcem již 18 herních studií, mezi nimiž najdeme například Bluepoint Games, Housemarque, Haven nebo i studio Bungie, které má na svědomí známou sérii Destiny. Generální ředitel Jim Ryan však oficiálně potvrdil, že Sony s nákupy rozhodně nekončí a do budoucna můžeme očekávat dalších zajímavé akvizice.

„S PlayStation Studios jsme na tom v posledních několika letech velmi dobře, a to především díky komerčním úspěchům našich her, na které jsme díky akvizicím studií dosáhli. Naše společnost neustále roste, jen za rok 2021 se nám podařilo získat celkem pět vývojářských studií, včetně Bungie, a do budoucna plánujeme další. To nás dostává do neustálého cyklu, kde jeden úspěch tvoří další úspěch.“

V oficiálním podcastu jsme se také dozvěděli, proč Sony neplánuje zařadit svoje hry do vylepšeného předplatného PlayStation Plus hned po vydání, jak to známe například u konkurenčního Game Passu od Microsoftu.

„Hry, které děláme, jsou stále větší, hezčí, bohatší, a to je právě to, co hráči od PlayStationu chtějí a co tvoří náš pozitivní kruh. V současnosti by zařazení těchto her okamžitě po vydání znamenalo narušení tohoto pozitivního kruhu a my bychom nebyli schopni investovat naše prostředky tak, jak jsme zvyklí dodnes. Prozatím se budeme držet našeho přístupu, který se nám za ta dlouhá léta osvědčil.“

Na závěr připomínáme, že Sony minulý týden představilo vylepšenou službu PlayStation Plus, která se nově rozdělí na tři stupně a v každém z nich nabídne určité funkce a bonusy.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.