Goblin Slayer – logiáš

Goblin Slayer získá hru

6. 1. 2023
Zdroj náhledu: @GoblinSlayer_GA

Goblin Slayer aneb nezajímá mě nic jiného než goblini. Pokud jste o tomto zabijákovi nikdy neslyšeli, měli byste to napravit, tedy pokud máte rádi anime nebo mangu. Jak jistě tušíte, jedná se o japonskou sérii temných fantasy románů, jejichž autorem je Kumo Kagyu a ilustrátor Noboru Kannatsuki.

Zápletka je velmi jednoduchá. V úvodu sledujeme malou, nezkušenou kněžku, která se připojuje ke své první skupině dobrodruhů na jejich první misi, jež končí neúspěchem. Kněžka je svědkem toho, jak goblini sexuálně zneužívají ženy z její bývalé družiny a nemilosrdně masakrují muže. Ve chvíli, kdy si myslí, že je na řadě ona, se objeví muž v rytířské zbroji a zachrání ji. Tento chlapík je známý jako Goblin Slayer a nic ho nezajímá víc než zabíjení těchto příšer. Dále sledujeme jejich společnou cestu.

Japonské nakladatelství GA Bunko, které je vydavatelem této série románů, uspořádalo akci s názvem GA Fest 2023 – sledovat jste ji mohli na abema.tv –, na níž přineslo fanouškům zajímavé novinky. Nejdůležitější zprávou ovšem byla informace o tom, že se připravuje videohra zasazená do tohoto prostředí. Bohužel nebyla ukázána žádná videa ani ilustrace, nicméně známe název: Goblin Slayer: Another Adventurer - Nightmare Feast. Očekává se, že hra se zaměří na původní příběh a vyjde na Steamu a Switchi.

Není to poprvé, co bylo velmi populární anime adaptováno do videohry. Máme tituly jako Demon Slayer, Attack on Titan, Berserk (recenze již brzy), Bleach, Naruto a Dragon Ball Z. Trochu mě překvapilo, že nebyly představeny žádné koncepční obrázky hry, abychom si mohli udělat lepší představu o tom, co nás čeká.

Osobně si myslím, že půjde o klasickou arénovou záležitost, při níž budeme muset porazit hordy goblinů, abychom se dostali do další lokace. Mapa by potom mohla být přímočará, abychom byli co nejvíce upoutáni. Samozřejmě tomu tak nemusí být a dočkáme se plnohodnotného titulu s otevřeným světem se spoustou věcí k prozkoumání. Zdlouhavé čekání na podrobnější informace zkrátí alespoň druhá sezóna anime, která bude mít premiéru někdy v letošním roce.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.