Stalker 2 - nové logo

GSC Game World ukázal nový trailer k druhému Stalkeru včetně data vydání!

10. 6. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Málokterá hra si prošla tak strastiplným vývojem jako S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Ačkoliv měl tento pokračovatel slavné ukrajinské série od GSC Game World původně vyjít již v roce 2012, jeho vývojářský tým byl rozpuštěn a práce na něm byly pozastaveny na dalších šest let. Druhý pokus o to, dát hře život, poté málem ukončila invaze ruských vojsk v roce 2022, který byl shodou náhod dalším plánovaným termínem pro její vydání. Ačkoliv se tehdy fanouškové již pomalu vzdávali všech nadějí a proklínali své štěstí, na jaře téhož roku se podařilo studio přesunout právě k nám, do České republiky, i se všemi nezbytnými daty spojenými s procesem vývoje. A vypadá to, že se naše velmi dlouhé čekání konečně blíží k vytouženému, sladkému konci…

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl byl v novém traileru s podtitulem „Čas příležitostí“ finálně oznámen na 5. září 2024 pro PC a Xbox, tudíž se na něj můžeme těšit již za necelé tři měsíce! Pochopitelně se znovu vrátíme do slavné Černobylské zóny plné mutantů, anomálií a po zuby ozbrojených jedinců s někdy podobně komplikovaným osudem, jako je Zóna sama. Tentokrát si tento kousek ráje projdeme v kůži stalkera Skifa, několik let po neúspěšné Operaci Fairway, která byla předmětem zápletky minulého dílu. V gameplayové ukázce vidíme návrat do starých známých lokací, jako je 100 Rad’s Bar, Skadovsk, Jupiter, Zaton či Pripjať, nemluvě o zmutovaných hnusácích, kteří nám tam budou dělat společnost. Pseudopes by ještě šel, ale z kontrolorů mi vždycky šel mráz po zádech. Brrr!

Gunplay (největší slabina předchozích dílů) vypadá důstojně, nemluvě o grafice a zvucích, ale stále nám schází pár dílků skládačky, abychom si udělali představu o tom, zdali se vývojářům opět podařilo zachytit tu delikátní atmosféru, která v některých z nás vyvolávala regulérní strach. Nemluvě o tom, že GSC čeká nelehký úkol uspokojit své skalní fandy, kteří se během poslední dekády zabydleli ve velmi komplexních komunitních modifikacích, jako je např. G.A.M.M.A. Budeme jim držet palce a doufat, že tentokrát už vše dopadne dobře!


Článek pro Gaming Professors napsal Tomáš Pilbauer.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.