Stalker 2 – Logo

Vývojáři hry Stalker 2 se nejspíše přesouvají do ČR

22. 3. 2022
Zdroj náhledu: GSC Game World

Český videoherní žurnalista Pavel Dobrovský společně s dalšími informuje, že ukrajinské herní studio GSC Game World, jež je autorem hry STALKER 2, své studio přesouvá do České republiky. Navíc by se nejednalo pouze o součást studia, ale o všechny jeho členy. Nicméně není ještě jisté, ve které oblasti by měli zakotvit. Tyto informace samozřejmě zatím nebyly potvrzeny přímo studiem, ale je velmi pravděpodobné, že jsou pravdivé. Pavel navíc přidává i spekulace, že by se studio mohlo po dokončení STALKER 2 pustit do dalšího dílu strategické série Cossacks. Tyto informace je samozřejmě třeba brát s rezervou, protože zatím neexistuje žádné oficiální prohlášení.

Nedávno jsme vás informovali, že vývoj hry byl kvůli situaci na Ukrajině pozastaven. Mnozí z nás pravděpodobně ani nevěřili, že by se titul mohl 8. prosince skutečně objevit. Pokud se však tyto zvěsti ukáží jako pravdivé, Stalker 2 by se opravdu mohl objevit v novém termínu, nebo dokonce dříve.

Zdroj: Twitter

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.