GTA 6 se možná objeví v roce 2024

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Když se společnost Take-Two Interactive nedávno dohodla na převzetí společnosti Zynga, která se specializuje na mobilní hry, za 12,7 miliardy dolarů, obsahovala tisková zpráva oddíl: strategické úvahy a vytváření hodnoty pro akcionáře. V prohlášení společnosti Take-Two Interactive se uvádí: „Do budoucna se očekává, že spojená společnost dosáhne ročního růstu ve výši 14 %…. během tříletého období rozpočtových let 2021 až 2024.“

Podle analytika investiční bankovní společnosti Jefferies, kterého citoval Stephen Totilo z Axiosu, „existuje jen hrstka titulů, které mohou dát vedení tak silnou důvěru, že věříme, že do roku 2024 vyjde alespoň jedna IP od Rockstaru“. Následoval citát analytika Douga Creutze ze společnosti Cowen, který se domnívá, že GTA 6 vyjde pravděpodobně v roce 2024. Pokud je to pravda, mohlo by se datum vydání Grand Theft Auto 6 pohybovat mezi začátkem dubna 2023 a koncem března 2024.
Dle finančních údajů společnosti Take-Two se již v roce 2020 výdaje na marketing zdvojnásobily až do roku 2024, což jeden z analytiků tehdy interpretoval jako odkaz na stejné období, kdy vyjde GTA 6. Zástupce vydavatele to však popřel a uvedl, že se jedná o marketingové závazky vůči třetím stranám, nikoliv vlastním studiím, jako je Rockstar.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn