Humankind intro

Humankind Endgame nabídne nové výzvy

14. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

O očekávané 4X strategické hře Humankind, která je lehce srovnatelná se sérií Civilization, jsme vás již informovali. Bylo to jednak v souvislosti s tím, že hra nebude mít DRM ochranu, a pak také, že hra vyjde pro Mac později. Nyní máme čerstvé zprávy od Amplitude Studios.

Obchodování, válka a další

Amplitude Studios a SEGA odhalily podrobnosti o konci hry Humankind a slíbily, že se tato chystaná 4X hra na PC vyhne „bezmyšlenkovitému spamování tlačítka Enter“.

Hra slibuje hráčům přinést stejně skvělý druh 4X hratelnosti z titulů jako Civilization spolu s některými novými designovými inovacemi. Ve dnech před svým uvedením na trh jsou vývojáři podrobně představovány nové funkce a zároveň vývojáři poodkrývají, co je možné čekat v závěrečné fázi hry, tedy Endgame.

Zdroj: igdb.com

Jak Humankind Endgame mění hru

Herní seance 4X her mohou trvat několik hodin a nakonec směřují k epickému zúčtování různých hráčů s high-tech zbraněmi nebo politickým dramatem. Endgame hry Humankind však chce jít ještě o krok dál.

První sféra, kde změny pocítíte, je obchod, který se výrazně změní, jakmile se rozšíříte do moderní éry. Zavedení železnic zlevní a usnadní obchodování a nákladní letadla vám umožní přístup do všech koutů světa. To se netýká samozřejmě jen obchodu, tato vozidla lze použít k přesunu vaší armády na obrovské vzdálenosti za pouhý jeden bod pohybu.

Stejně jako v jiných 4X hrách budou i zde nabývat na významu nové strategické suroviny, jako je uhlí a ropa. Ty se párují s novými technologiemi, které tyto zdroje také využívají, ale je tu riziko, že některé technologie a stavby budou generovat znečištění, a to může vaší civilizaci způsobit určité postihy a další problémy.

Samozřejmě se mění i způsob vedení války. Váš arzenál bude nyní disponovat zbraněmi na střelný prach, dělostřelectvem, a dokonce i jadernými zbraněmi. Nejnebezpečnější zbraní ve hře jsou jaderné zbraně, ale ani ty vám nezaručí vítězství. Jejich zásah po odpálení trvá jedno kolo a to dává ostatním hráčům čas na reakci. Ve skutečnosti může být lepší je vůbec nepoužívat.

To jsou jen některé ze zajímavých věcí, které si budete moci vyzkoušet v koncové hře Humankind; všechny podrobnosti si můžete přečíst ve zprávě pro komunitu na službě Steam.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.