Ikai – úvodka

Ikai nás začne strašit už v březnu

17. 1. 2022
Zdroj náhledu: Endflame

Je vám po chuti japonská kultura a myslíte si, že máte pro strach uděláno? Ti nejbizarnější démoni a děsivá monstra pochází právě z japonského folklóru. Příběhy se vypráví napříč generacemi skeptických vesničanů a vyvolávají tak pocit strachu a napětí nejen u neposedných dětí. Ikai je psychologický horor z první osoby, který před vás postaví jednu výzvu za druhou. V roli bezbranné kněžky Naoko neschopné zaútočit na zlé spirituální bytosti budete prozkoumávat svatyni a její okolní prostředí, které už dávno všichni bohové opustili… prchli před démony.

Z vesnických povídaček se rázem stává skutečnost a nový démon z podsvětí se pravděpodobně snaží překročit hranici do světa živých. Naoko brzy zjistí, že povídačky pro malé děti možná nejsou úplně tak smyšlené, jak si původně myslela. Aby se ubránila duchům s nekalými úmysly, budou její jedinou zbraní ochranné pečetě ručně psané mystickým písmem kandži. Pokud si myslíte, že utečete, můžete se o to pokusit. V opačném případě zkuste zůstat potichu a utápějte se v pocitu bezmoci a v napjaté atmosféře.

Zdroj: Endflame

Psychologický horor Ikai momentálně na Steamu nabízí první hratelné demo. Plné hry se dočkáme 29. března na PC, Playstation 4 a 5 a Nintendo Switch.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.