desolatium

Desolatium: point-and-click s nádechem Cthulhu

17. 1. 2022
Zdroj náhledu: superlumen.itch.io

Znepokojující a zneklidňující práce Howarda Philipse Lovecrafta jsou studnicí inspirace pro různé videohry od Quakea až po Bloodborne. A na herní scéně se co nevidět objeví další hra inspirovaná Lovecraftem s názvem Desolatium.

Desolatium od studia Superlumen vypadá jako další hodnotná lovecraftovská videohra. Dobrodružství typu point-and-click z pohledu první osoby s předrenderovaným prostředím velmi připomínajícím Myst je vytvořeno s ohledem na VR. Hráči ho také mohou hrát ve standardní konfiguraci klávesnice, myš a monitor.

Jak samostatný „Prologue“ vydaný loni v červnu, tak demo plné hry Desolatium vydané na konci prosince doslova ohromují. Předrenderovaná pozadí se zakládají na fotografiích skutečných míst. Připomínají stejný druh scén z adventur a RPG z 90. let, ale v ultravysokém moderním rozlišení. Jako by tento styl prezentace nikdy nevyšel z módy, ale neustále se vyvíjel.

Obě hratelné části v Desolatium jsou atmosférické a znervózňující. Podivná středomořská vesnice z „Prologue“ pěkně kontrastuje se sterilními interiéry kancelářských budov z novějšího dema.

Zdroj: superlumen.itch.io

V duchu původních adventur však může být cesta vpřed občas trochu esoterická a strnulé komentáře a občasné překlepy v textu odrážejí některé problémy s překladem z rodné španělštiny vývojářů.

Úplné vydání hry Desolatium se předběžně naplánováno někdy na jaro letošního roku.

Zdroj: pcgamer.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.