Desolatium: point-and-click s nádechem Cthulhu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: superlumen.itch.io
Znepokojující a zneklidňující práce Howarda Philipse Lovecrafta jsou studnicí inspirace pro různé videohry od Quakea až po Bloodborne. A na herní scéně se co nevidět objeví další hra inspirovaná Lovecraftem s názvem Desolatium.
Desolatium od studia Superlumen vypadá jako další hodnotná lovecraftovská videohra. Dobrodružství typu point-and-click z pohledu první osoby s předrenderovaným prostředím velmi připomínajícím Myst je vytvořeno s ohledem na VR. Hráči ho také mohou hrát ve standardní konfiguraci klávesnice, myš a monitor.
Jak samostatný „Prologue“ vydaný loni v červnu, tak demo plné hry Desolatium vydané na konci prosince doslova ohromují. Předrenderovaná pozadí jsou založena na fotografiích skutečných míst a připomínají stejný druh scén z adventur a RPG z 90. let, ale v ultravysokém moderním rozlišení. Jako by tento styl prezentace nikdy nevyšel z módy, ale neustále se vyvíjel.
Obě hratelné části v Desolatium jsou atmosférické a znervózňující. Podivná středomořská vesnice z „Prologue“ pěkně kontrastuje se sterilními interiéry kancelářských budov z novějšího dema.
Zdroj: superlumen.itch.io

V duchu původních adventur však může být cesta vpřed občas trochu esoterická a strnulé komentáře a občasné překlepy v textu odrážejí některé problémy s překladem z rodné španělštiny vývojářů.

Úplné vydání hry Desolatium je předběžně naplánováno někdy na jaro letošního roku.

Zdroj: pcgamer.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn