Smíšený les - desková hra

Jaké deskové hry vyjdou v červenci?

4. 7. 2024
 

Ačkoliv to tak momentálně za okny nevypadá, léto je v plném proudu. Před námi je tak čas dovolených, horka, slunce, dlouhých dnů a tropických nocí. Chodit na dovolené objevovat nové restaurace je určitě super, co však s načatým večerem, když už jste po jídle? Pro tyto chvíle, stejně jako pro upršené dny, se perfektně hodí deskové hry. A ačkoliv aktivita vydavatelů přes léto také klesá (jsou to přece jen lidi), přesto v červenci vyjde pár novinek, na které se vyplatí podívat.

Knarr

Hned začátkem týdne konečně do našich obchodů doputoval Knarr. Jde o skvělou enginebuildingovou hru, v níž svoje pečlivě vytvořené kombinace karet budete muset několikrát za hru zničit a přebudovat na jiné. Psala jsem o ní již v loňském přehledu Essenských novinek, které jste si ještě před veletrhem mohli zahrát na portálu BoardGameArena. Tuto velkou hru v malé krabičce u nás vydal MindOK. A věřte mi, čekání se vyplatilo.

Listí

Do obchodů také již doputovala krásně vypadající abstraktní rodinná hra Listí, a to včetně rozšíření. Listí u nás vydává TLAMA games. Stanete se v něm personifikací ducha větru, který navádí spadané podzimní listy na lesní půdě tak, aby se špičkami propojovaly s jinými listy. Díky tomu nalákáte do svého lesa zvířata i houby. 

Příští stanice: Paříž

Příští týden by vydavatelství TLAMA games měla dorazit abstraktní dvojkovka Kočkombat. V ní se pokusíte rozmístit členy svého ninja kočičího klanu tak, aby posbírali co nejvíce potravy a soupeřovy kočky zahnal pes. Hru si ještě před koupí můžete vyzkoušet na platformě BoardGameArena.

Příští stanice: Paříž

MindOK si pro nás připravil novinku i na půlku července, kdy by se do obchodů měla dostat Příští stanice: Paříž. Jak název napovídá, jde o pokračování skvělé zakreslovací hry Příští stanice: Londýn. Příští stanice: Paříž je o něco jednodušší než její předchůdce. K dispozici totiž budete mít velkou centrální stanici, díky níž se vám snadněji budou propojovat jednotlivé oblasti na mapě Paříže. Zároveň se do hry přidají i místa, na nichž můžete křížit linky. 

Nekojima

Koncem června dorazí i zručnostní Nekojima. V ní na jednom malém japonském ostrově budete budovat síť elektrického vedení, na níž se vám budou věšet kočičky. Nekojima má naprosto unikátní vzhled, který zaujme každého, kdo projde kolem vašeho herního stolu. A nabízí hned několik módů hraní.

Smíšený les

Spolu s Nekojimou by se do obchodů konečně měl dostat Smíšený les. Ten měl vyjít již v průběhu května, došlo však k problému s barevností celosvětového nákladu a původní studio Lookout Games tak vydání pozastavilo. My však jednu nesprávně zelenou kopii dostali, a tak si můžete přečíst naši recenzi na Smíšený les. Tato hra, v níž se snažíte vytvořit ten nejlépe fungující ekosystém, se opravdu povedla. 

Nových her sice nepřibude mnoho, ale rozhodně jsou mezi nimi skvosty. Tak si je nenechejte ujít jen proto, že se vrátíte z dovolenky až týden po vydání!

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.