Krotitelé živlů - karetní hra

Krotitelé živlů budou bojovou karetkou od tvůrců Labilních jednorožců 

4. 7. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Když se v roce 2015 na crowdfundingové platformě Kickstarter objevila malá karetní hra Výbušná koťátka, okamžitě dosáhla obrovského úspěchu. Díky více než 200 tisícům podporovatelů šlo o nejúspěšnější a čtvrtou nejvýdělečnější kampaň, kterou kdy Kickstarter viděl. A tak se není co divit, že se brzy vyrojila spousta následovníků, kteří se mega úspěch Výbušných koťátek pokusili zopakovat. 

Mezi ty úspěšnější patří společnost TeeTurtle, která původně vyráběla vtipná geekovská trička. Jejich studio Unstable Games již v roce 2017 na Kickstarter přišlo s Labilními jednorožci. Ti z motivů triček vytvořili překvapivě dobře fungující párty hru s prvky deckbuildingu. Následovalo hned několik dalších titulů, z nichž mnoha jsme se díky vydavatelství Blackfire dočkali i v češtině (Chlupatí zabijáci, PišK.O.rky: Draci vs. Jednorožci, Čarostíny). A během pár týdnů vyjdou Krotitelé živlů.

Zkroťte živly!

Krotitelé živlů (v originále Command of Nature) jsou určeni pro 2–4 hráče (primárně pro dva) od 10 let. Jedna herní partie by jim měla zabrat 30–60 minut. Tak jako ostatní tituly ze stáje Unstable Games, i Krotitele živlů vytvořil a ilustroval Ramy Badie. Hra si, jak jinak, prošla úspěšnou crowdfundingovou kampaní.

V Krotitelích živlů se budete chtít stát Mistrem živlů. Aby se vám to povedlo, potřebujete v lítém boji porazit všechny soupeře. Hra je v podstatě karetním deckbuildingem. Do svého balíčku budete získávat nové bojovníky, reprezentované elementály ze čtyř různých frakcí. V každém tahu budete mít k dispozici čtyři akční body, jež můžete využít na vyložení elementála z ruky do bojové formace, zahrání karty pro ovládnutí živlů, prohození dvou sousedících elementálů ve formaci nebo dobrání si karty. Za poražení nepřátelských elementálů se vám navíc odemknou nové akce, specifické pro vaši frakci. 

Na rozdíl od většiny ostatních deckbuildingů, v Krotitelích živlů budete moct karty i prodávat, abyste si za peníze z nich mohli pořídit silnější. Vypadá to zajímavě, snad se titul povede více než nedávné Čarostíny. 

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.