Je možné že S.T.A.L.K.E.R. 2 bude odložen

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: GSC Game World

Společnost GSC Game World, která minulý týden vyjádřila podporu své domovské Ukrajině, pozastavuje vývoj své připravované střílečky S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vzhledem k probíhajícímu konfliktu na Ukrajině.

Po týdnech napětí Rusko vtrhlo na Ukrajinu a zabilo stovky ukrajinských civilistů. Podporu Ukrajině vyjádřily společnosti GSC Game World, 11 Bit Studios, Bungie a mnohá další studia. Ukrajinská společnost GSC Game World v novém videu oznámila, že hru Stalker 2 pozastavila, aby se mohla zaměřit na bezpečnost a podporu svých zaměstnanců.

Zdroj: GSC Game World

Zde je vše, co bylo ve videu řečeno:

Předminulý týden jsme natočili video o našem studiu motion capture. Chtěli jsme ukázat, jak se vytvářejí cutscény. Chvíli trvalo sledovat videa, psát scénáře a dělat rozhovory s herci. Poslední týden byl dávno pryč. 24. února Rusko vyhlásilo válku Ukrajině a vyslalo do naší vlasti rakety, tanky a vojáky. Naše země je opět nucena bojovat o svou existenci. Zdá se, že to je cena za svobodu. Toto video je naší odpovědí na otázku Jak se máš? Nyní se snažíme pomoci našim lidem a jejich rodinám přežít. Vývoj hry šel stranou, ale po vítězství budeme určitě pokračovat. Sláva Ukrajině.“

Není jasné, zda to znamená, že Stalker 2 který byl na začátku roku odložen na prosinec, bude nyní vydán ještě později. I když upřímně řečeno, vzhledem ke všemu, co se děje na Ukrajině, na zpoždění videohry ani v nejmenším nezáleží. Doufejme, že se nikomu ze studia GSC Game World nic nestalo.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn