S.T.A.L.K.E.R. 2 – artwork

Je možné že S.T.A.L.K.E.R. 2 bude odložen

4. 3. 2022
Zdroj náhledu: GSC Game World

Společnost GSC Game World, která minulý týden vyjádřila podporu své domovské Ukrajině, pozastavuje vývoj své připravované střílečky S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vzhledem k probíhajícímu konfliktu na Ukrajině.

Po týdnech napětí Rusko vtrhlo na Ukrajinu a zabilo stovky ukrajinských civilistů. Podporu Ukrajině vyjádřily společnosti GSC Game World, 11 Bit Studios, Bungie a mnohá další studia. Ukrajinská společnost GSC Game World v novém videu oznámila, že hru Stalker 2 pozastavila, aby se mohla zaměřit na bezpečnost a podporu svých zaměstnanců.

Zde je vše, co bylo ve videu řečeno:

Předminulý týden jsme natočili video o našem studiu motion capture. Chtěli jsme ukázat, jak se vytvářejí cutscény. Chvíli trvalo sledovat videa, psát scénáře a dělat rozhovory s herci. Poslední týden byl dávno pryč. 24. února Rusko vyhlásilo válku Ukrajině a vyslalo do naší vlasti rakety, tanky a vojáky. Naše země je opět nucena bojovat o svou existenci. Zdá se, že to je cena za svobodu. Toto video je naší odpovědí na otázku Jak se máš? Nyní se snažíme pomoci našim lidem a jejich rodinám přežít. Vývoj hry šel stranou, ale po vítězství budeme určitě pokračovat. Sláva Ukrajině.“

Není jasné, zda to znamená, že Stalker 2 který byl na začátku roku odložen na prosinec, bude nyní vydán ještě později. I když upřímně řečeno, vzhledem ke všemu, co se děje na Ukrajině, na zpoždění videohry ani v nejmenším nezáleží. Doufejme, že se nikomu ze studia GSC Game World nic nestalo.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.