The Lord of the Rings Return to Moria – jsme doma

John Rhys-Davies se vrací jako Gimli do Morie!

20. 10. 2023
Zdroj náhledu: Free Range Games

Ještě jsem ani neměl šanci rozchodit zklamání z The Lords of the Rings: Gollum a příští týden, 24. října, se budeme do Středozemě vracet znovu. V počinu The Lord of the Rings: Return to Moria se podíváme do čtvrtého věku Středozemě, kde po pádu Saurona trpaslíci jasně zaveleli, že je na čase získat své pradávné, milované, obdivované a úžasné království zpět, zase. Nově je potvrzené, že se vrátí i oblíbený Gimli.

Toho v asi nejslavnější fantasy sérii na světě (Pán prstenů, kdyby náhodou) ztvárnil herec John Rhys-Davies a ten se nyní i ke slavné značce vrací, aby vyprávěl příběh trpaslíků. Sám herec přiznal, že Gimli je pro něj srdeční záležitostí, a je nadšený, že se do své oblíbené role může opět vrátit. Ostatně šéf Free Range Games, Chris Scholz, řekl: „Byla to čest, privilegium a sen nechat pana Johna Rhys-Daviese zopakovat tuto ikonickou roli…“

Titul The Lord of the Rings: Return to Moria bude obsahovat single- i multiplayer, ale cíl bude v obou případech stejný: vrátit Khazad-dûm zpět jeho zašlou krásu a slávu. Mimochodem pozor, spoiler, ve světě Středozemě se skutečně trpaslíkům své království povedlo získat, tak snad konec této hry bude i v tomto případě stejný. Každopádně titul bude pouze na PlayStation 5 a Epic Game Store, přičemž na Epicu bude za sympatických 860 korun a na konzoli ještě levnější. Doufejme tak, že nižší cena neznamená automaticky nižší kvalitu, Středozem si totiž po traumatu z The Rings of Power zaslouží něco povedeného.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.