Jusant – jeskyně

Jusant bude meditativní cesta na vrchol vysoké věže

12. 6. 2023
Zdroj náhledu: Don't Nod

Francouzská společnost Don't Nod je mezi herní komunitou známá především díky svým příběhovým adventurám, jako je například Life is Strange, Tell Me Why, The Awesome Adventures of Captain Spirit či nedávno vydané Harmony: The Fall of Reverie. I když se studio už dříve pokusilo mírně odklonit od své zajeté klasiky a vydalo dobrodružnější počiny Vampyr a Remember Me, narativní videohry se setkávají s větší chválou. Don't Nod však nadále zkoumá své možnosti a snaží se proniknout i do jiných žánrů, jak naznačil nový trailer představený na včerejším Xbox Game Showcase. Jusant bude akční horolezecká hra s logickými prvky a vyjít by měla na podzim tohoto roku na PC a konzole nové generace. Jusant se rovněž stane přírůstkem Xbox Game Passu hned v den vydání.

Zdroj: Don't Nod

Na Steamu je nyní k dispozici hratelné demo, abyste si mohli udělat lepší představu o tom, co od titulu očekávat. Hlavní hrdina objevuje ruiny a tajemné stavby, zatímco jej doprovází roztomilý vodní tvor. Hráči se budou snažit dobývat výšiny, přitom objevovat místní prostředí a být odkázáni sami na sebe. Výzvou budou různé biomy a vhodné použití horolezeckých nástrojů společně se správou výdrže. Odhalte tajemství z dávné civilizace a vyšplhejte na vrchol vysoké věže.

Jusant vyjde na podzim letošního roku na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.