PlayStation 5 – Sony konzole

Konzoli Playstation 5 Slim bude možné rozšířit o další úložiště

14. 10. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Společnost Sony oznámila, že novou verzi konzole Playstation 5 s označením Slim bude možné rozšířit o další diskovou kapacitu pomocí SSD disku. Existovaly spekulace, které tvrdily, že odlehčená Playstation 5 nebude tuto možnost podporovat, což logicky vzbudilo velké obavy u hráčů i potencionálních zákazníků. Úložný prostor se totiž kvůli neustále se zvyšujícím nárokům her začal stávat velkým problémem. Nové verze bude možné rozšířit o M.2. SSD, tedy identickým způsobem, jako je tomu u současných modelů konzole Playstation 5.

Jedná se o docela důležitou funkci, jelikož jak už jsme psali v úvodu, nároky her na místo se neustále zvyšují. Například nedávno vydaný Star Wars Jedi: Survivor dokáže ukousnout 150 GB místa na disku, přičemž absolutní rekord drží Call of Duty: Black Ops Cold War, který na Playstation 5 zabírá dokonce 175 GB. Vzhledem k tomu, že Slim verze obsahuje 1 TB úložiště, z něhož je použitelných přibližně 850 GB, by mohla kapacita vystačit na pět až šest velkých her, což by mohlo do budoucna pro některé uživatele znamenat velký problém.

Nová konzole Playstation 5 Slim je štíhlejší variantou klasické verze, která nabídne identický hardware, avšak o přibližně 20–25 % lehčí a o 30 % menší tělo. Pro současné majitele tak tato novinka ztrácí smysl a je spíše určena novým zákazníkům, kteří zároveň vyžadují co možná nejmenší rozměry.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.